- Domů
- Krbová kamna
- Krbová kamna bez výměníku
- PROTERMO krbová kamna LAVA BASIC
PROTERMO krbová kamna LAVA BASIC
PROTERMO krbová kamna LAVA BASIC
PRO-TERMO krbová kamna LAVA BASIC
Krbová kamna na tuhá paliva - jmenovitý výkon 6 kW, účinnost vytápění 76 %, energetická třída A, Ekodesign 2022.
Kamna LAVA BASIC jsou určena pro milovníky jednoduchosti a elegance. Jejich elegantní design se hodí do každého prostředí. Kamna LAVA BASIC jsou vyrobena z nejlepších materiálů, které mají dlouhou životnost. Kamna jsou vysoce účinná, snadno se s nimi manipuluje a snadno se udržují. Pokud potřebujete ohřát menší plochy (20-30 m3) a připravit si některá ze svých oblíbených jídel, jsou pro Vás ideální volbou. Jako palivo použijte suché dřevo, dřevěné brikety, dřevěné uhlí a uhelné brikety. Palivo můžete uložit do úložného prostoru pod topeništěm. Zásuvku na popel lze snadno vyjmout a vyčistit. Rukojeť topeniště se nezahřívá, když kamna ohřívají Váš prostor. Barva LAVA BASIC je elegantní antracitová barva. LAVA BASIC splňuje normu CE, což znamená, že je v souladu s nejpřísnějšími předpisy EU o bezpečnosti a energetické účinnosti.
Jako palivo se doporučují:- dřevěné kulatiny (max. délka 30-40 cm a max. obvod 30-35 cm)
- dřevěné brikety
- dřevěné uhlí a
- uhelné brikety.
Bezpečnostní vzdálenost od hořlavých součástí:
- Strany = 40 cm
- Vzadu = 40 cm
- Vpředu = 80 cm
Emisní limity při 13% podílu O2 (limitní hodnoty s platností od 1.1.2022 / krbová kamna této značky):
- CO - oxid uhelnatý [mg/m3] - 1500 / 633
- OGC - organické plynné sloučeniny [mg/m3] - 120 / 74
- NOx - oxid uhelnatý [mg/m3] - 200 / 109
- PM - pevné částice: HF [mg/m3] - 40 / 35
- Energetická účinnost vytápění [%] - 65+ / 76
Před instalací krbu si nechte zkontrolovat Váš komín od kominíka. Při instalaci a užívání dodržujte technický návod k použití.
Poznámka: Redukování kouřovodů na jiný průměr, než je vývod z krbových kamen, je možný s pomocí jednoduché redukce (dvojkruží) zapojit z menšího průměru (kamna) na větší (komín). Obráceně toto není možné.
| Způsob vytápění | teplovzdušný |
|---|---|
| Jmenovitý výkon | 6 kW |
| Výkon do vzduchu | 6,5 kW |
| Účinnost kamen | 76 % |
| Kouřovod | 120 mm |
| Váha | 38 kg |
| Barva | antracit |
| Délka polen | 40 cm |
| Typ skla | bez skla |
| Odvod spalin | vrchní |
| Materiál | ocel, litina |
| Externí přívod vzduchu | Ne |
| Norma | EN 16510-2-1, Ekodesign |
| Palivo | dřevo, dřevěné brikety, uhlí |
| Popelník | Ano |
| Přikládání | přední |
| Rozměr topeniště (Š x V x H) | 240x280x280 mm |
| Varná plotna | Ne |
| Vytápěcí schopnost | 20-30 m3 |
| Záruka | 24 měsíců |
| Rozměr kamen (Š x V x H) | 360x830x330 mm |
| Pečící trouba | Ne |
| Regulovatelný výkon minimální | 3 kW |
| Regulovatelný výkon maximální | 7,8 kW |
Lidé si k tomuto produktu nejčastěji kupují


CARAMBA čistič krbových skel 500ml


Ventilátor na kamna FLAMINGO čtyřlopatkový, černý


HS Flamingo sklo pod kamna - Oblouk 1000x1000 mm / R725 / 6 mm


Koš na dřevo FLAMINGO HS003


Pohrabáč ke krbu FLAMINGO - plochý kovový


BURNER podpalovač - tuba 100 ks


HS Flamingo sklo pod kamna - Čtverec 1000x1000 mm / 6 mm


HS Flamingo sklo pod kamna - Šestihran 1000x1000 mm / 6 mm


Čistič krbových skel - houba


Kraft&Dele vysavač na popel 20L KD489


Ventilátor na kamna FLAMINGO pětilopatkový, černý


Smetáček ke krbu FLAMINGO - kovový
Související produkty


Kouřovod - trubka 120mm/25cm/1,5mm


Kouřovod - trubka 120mm/50cm/1,5mm


Kouřovod - trubka 120mm/100cm/1,5mm


Kouřovod - klapka 120mm/1,5mm


Kouřovod - koleno 90/120mm/1,5mm


Kouřovod - koleno 45/120mm/1,5mm


Kouřovod - koleno 90/120mm/1,5mm s čistícím otvorem


Kouřovod - růžice 120mm/0,5mm


Kouřovod - zděř 120mm/1,5mm
Alternativní produkty


PROTERMO krbová kamna LAVA BASIC GLASS


PROTERMO krbová kamna LAVA BASIC


PROTERMO krbová kamna NOVA S


HS FLAMINGO krbová kamna AQUAFLAM VARIO BARMA 11 kW - Javor (bez výměníku)


HS FLAMINGO krbová kamna AQUAFLAM VARIO KALMAR 11 kW - hnědá sametová (bez výměníku)


HS FLAMINGO krbová kamna AQUAFLAM VARIO KALMAR 11 kW - olivová (bez výměníku)


HS FLAMINGO krbová kamna AQUAFLAM VARIO KALMAR 11 kW - krémová (bez výměníku)


HS FLAMINGO krbová kamna AQUAFLAM VARIO KALMAR 11 kW - šedá (bez výměníku)


HS FLAMINGO krbová kamna AQUAFLAM VARIO LEND 11 kW - červená (bez výměníku)


HS FLAMINGO krbová kamna AQUAFLAM VARIO LEND 11 kW - hnědá sametová (bez výměníku)


HS FLAMINGO krbová kamna AQUAFLAM VARIO LEND 11 kW - olivová (bez výměníku)


HS FLAMINGO krbová kamna AQUAFLAM VARIO LEND 11 kW - krémová (bez výměníku)


HS FLAMINGO krbová kamna AQUAFLAM VARIO LEND 11 kW - šedá (bez výměníku)


HS FLAMINGO krbová kamna AQUAFLAM VARIO SAPORO 11 kW - červená (bez výměníku)


HS FLAMINGO krbová kamna AQUAFLAM VARIO SAPORO 11 kW - hnědá sametová (bez výměníku)


HS FLAMINGO krbová kamna AQUAFLAM VARIO SAPORO 11 kW - olivová (bez výměníku)


HS FLAMINGO krbová kamna AQUAFLAM VARIO SAPORO 11 kW - krémová (bez výměníku)


HS FLAMINGO krbová kamna AQUAFLAM VARIO SAPORO 11 kW - šedá (bez výměníku)


HS FLAMINGO krbová kamna AQUAFLAM VARIO KALMAR 11 kW - červená (bez výměníku)


HS FLAMINGO krbová kamna AQUAFLAM VARIO BARMA 11 kW - Bělený Dub (bez výměníku)


HS FLAMINGO krbová kamna AQUAFLAM VARIO BARMA 11 kW - Ořech (bez výměníku)


PROTERMO krbová kamna NOVA EKO


PROTERMO krbová kamna LAVA CERAMIC - šedá













Dnes Vám poradí Martin



