Powered by Smartsupp
Spočítat výkon krbu či kamen

Komínové příslušenství

Komínové příslušenství tvoří řada produktů, jejichž účelem je zajistit dokonalou funkci komínového systému. Komínové doplňky splňují všechny náročné a přísné normy. Pomáhají odvádět nebezpečné spaliny mimo interiér, chránit komínový průduch před povětrnostními vlivy, zajišťovat jeho průchodnost, zamezovat úniku jisker a podobně.

Čištění a vymetání komínů

Komín je nutné udržovat průchodný, proto je nutné jej minimálně jednou ročně čistit. Ke klasickým prostředkům patří komínový kartáč, který důkladně odstraní nánosy nečistot. Kartáče jsou buď drátěné, nebo nylonové. Tyto materiály nejlépe odolávají náročnosti použití a jsou známé svou dlouhou životností. Pro čištění delších úseků je možné použít lanový nástavec na kartáč nebo tyč k prodloužení soupravy na čištění komínů, kterou snadným sešroubováním nastavíte na vámi požadovanou délku.

Komínová dvířka

Ke kontrole a údržbě komínu v celé jeho délce je vhodné jeho osazení dvířky. Komínová dvířka uzavírají tvarovku a komínový průduch a umožňují vizuální kontrolu usazenin. Obdobně slouží i izolovaná revizní dvířka vyrobená z kvalitního ocelového plechu, který je pokrytý ochranným lakem. Dvířka je možné uzamykat.

Komínová mřížka

U komínů, které jsou vybaveny větrací šachtou, se využívá větrací komínová mřížka. Umisťuje se do nadstřešní části komína a funguje jako vývod z větrací šachty nebo se použije také u paty komína pro systém zadního odvětrání. Mřížky zabraňují vniku listí i drobných zvířat a zjišťují neomezený přísun vzduchu.  

Komínové hlavice a stříšky

K ochraně komínu před náročnými povětrnostními vlivy, a to třeba i před vichřicí, slouží komínová hlavice. Důvtipné zakončení má velmi dobrý vliv na kvalitu komínového tahu.

Pro všechny typy komínových vývodů jsou vhodné i stříšky, které zabraňují pádu listí, sněhu nebo dešťové vody do vnitřního prostoru. Široká škála typů, velikostí, tvarů, barev a materiálu se přizpůsobí vzhledu jakéhokoli domu nebo střechy. Komínové stříšky jsou vhodné i pro zahradní krby, udírny a grily a usazují se pomocí objímky.

Produktové řady

UniflamNordflamHS FlamingoAquaflam VARIOInvictaMasterflammeFlamingo DELUXEAquaflam