Powered by Smartsupp
Spočítat výkon krbu či kamen

Kouřovody 1,5mm

Kvalitní kouřovody pro čistý chod krbu

Všechna zařízení, která produkují palivové zplodiny, musí být vybaveny kouřovody. Ty mají za úkol bezpečně odvádět všechny nežádoucí škodliviny mimo budovu a udržovat správný tah. Jsou tedy vhodné pro všechny typy krbových kamen, krbových vložek, sporáků na dřevo a dalších topidel. Při výběru kouřovodu je třeba dbát nejen na tloušťku, ale i délku a správný úhel.

Ocelové kouřovody o síle 1,5 mm, jsou vhodná na odvod spalinkrbových vložek, krbových kamen a jiných podobných spotřebičů na tuhá paliva. Jedná se o technicky velice kvalitní provedení kouřovodůKouřovody jsou vyrobeny z prvotřídní oceli, která spolu s precizním zpracováním zaručuje vysokou kvalitudlouhou životnost.

Tloušťka 1,5 a 2 mm

Kouřovody jsou dodávané v tloušťce 1,5 nebo 2 mm. Tloušťka 1,5 mm je optimální pro všechny viditelné části kouřovodu, hůře kontrolovatelná místa je pak lépe osadit kouřovody o tloušťce 2 mm.

Jakou délku a jaký úhel zvolit?

Délka kouřovodu by neměla přesáhnout 20 % účinné délky komína. To je vzdálenost od vstupu do komína až po jeho vrchol. Pokud je součástí kouřovodu koleno, počítá se za metr délky. Tedy čím je celková délka kratší tím je lepší. U teplovodní krbové vložky je nutné zohlednit zaústění do komína pod úhlem 45°. Pro krbová kamna, kachlová kamna s krby je ideální zaústění do komína pod úhlem 90°.

Co všechno je kouřovod?

Jedná se o několik částí, jako kolena o různém stupni sklonu, klapky, objímky, svorky, redukce, a růžice. Použití jednotlivých materiálů se odvíjí od konkrétní stavby. Vhodným prvkem je také regulátor komínového tahu, který výrazně ovlivňuje kvalitu hoření a účinné vytápění.

Jaký zvolit průměr?

Průměr kouřovodu by měl vycházet od zvoleného topného zařízení. Je vhodné se tak držet doporučení výrobce. Ale i takový rozměr je v případě nutnosti možné zmenšit pomocí redukce. Pro udržení správného tahu a bezproblémového provozu krbu nebo krbových kamen, je však vhodné volit redukci vždy jen o jeden stupeň nižší.

Těsnění

Všechny nabízené komponenty výborně těsní, ale pro některé přechody a redukce je vhodné použít k dotěsnění kamnářské šňůry, kamnářský tmel nebo jiné kamnářské potřeby.

Produktové řady

UniflamNordflamHS FlamingoAquaflam VARIOInvictaMasterflammeFlamingo DELUXEAquaflam