Filtr

Máte zděný krb a rozhodli jste se pomocí něj vytopit i okolní místnostiV tom případě jsou pro vás krbové vložky s výměníkem jsou nejvhodnější variantou. Krbová vložka je vlastně hlavní a centrální část krbu, která se zasadí do zděného jádra. Díky tepelnému výměníku se pak vytvořené teplo rozvádí do dalších pokojů nebo se používá pro ohřev teplé vody. Vyberte si typ a vzhled teplovodní krbové vložky přímo u nás, v naší široké nabídce jistě najdete tu pravou.

0 Kč
51 480 Kč

Krbová vložka LB 800 PW.

Krbové vložky Nordflam pocházejí od výrobce litinových krbových vložek, který se vyznačuje prvotřídní kvalitou zpracován ...
Na dotaz
19 044 Kč 22 274 Kč

Krbová vložka AQUAFLAM 25 ROVNÁ s výměníkem a manuální regulací.

Na dotaz
36 990 Kč 37 416 Kč

Krbová vložka Lucy 12 s výměníkem.

Na dotaz
30 885 Kč 36 123 Kč

Krbová vložka Lucy 20 s výměníkem.

Na dotaz
37 215 Kč 43 527 Kč

Krbová vložka Aquario 10 s výměníkem

Skladem
24 899 Kč 45 620 Kč

Krbová vložka Lucy 16 s výměníkem.

Na dotaz
34 210 Kč 40 012 Kč

Krbová vložka AQUAFLAM 25 ROVNÁ s výměníkem a základní regulací.

Na dotaz
39 990 Kč 40 924 Kč

Krbová vložka s teplovodním výměníkem Bordeaux B.

Na dotaz
25 199 Kč 29 473 Kč

Krbová vložka s teplovodním výměníkem VICTORIA Senator B.

Na dotaz
18 899 Kč 22 105 Kč

Krbová vložka NOVARA 17 s výměníkem antracit.

Na dotaz
47 879 Kč 57 731 Kč

Krbová vložka Aquario 12 s výměníkem.

Na dotaz
33 826 Kč 39 563 Kč

Krbová vložka Aquario 14 s výměníkem.

Na dotaz
46 359 Kč 54 222 Kč

Krbová vložka MBM 10 s výměníkem a výsuvem.

Na dotaz
47 829 Kč 55 941 Kč

Krbová vložka MBM 10 s výměníkem.

Na dotaz
35 680 Kč 41 731 Kč

Zděná krbová vložka vyčaruje pohádkovou domácnost

Zděný krb je jeden z nejlepších způsobů, jak si doma dopřát přirozené teplo. S prosklenými dvířkami navíc nepřijdete ani o jedinečné vizuální efekty, které umí ztvárnit pouze přirozeně čistý oheň. U plamenů ohně se dobře relaxuje, hraje, pracuje i usíná.

Rozvod získaného tepla i do dalších pokojů

Běžný krb je vybaven krbovou vložkou, která příjemně vytopí celou místnost. Chceme-li ale takto vytopit více místností? Je tu řešení. Jedná se o horkovzdušnou krbovou vložku s výměníkem. Jak to funguje? Při zatopení je teplem z topeniště vyhřívaná nejen místnost, kde se krb nachází, ale také voda ve výměníku. Výměník je napojen na rozvod tepla po domě a vytápí tak i další pokoje. Zároveň může ohřívat i užitkovou vodu. Tento způsob topení plně nahradí klasické vytápění nebo se s ním může i kombinovat (elektrický nebo plynový kotel se po zatopení v krbu či v kamnech automaticky vypne).

Příjemné teplo po dlouhý čas

Krbové vložky s výměníkem dokáží protopit obydlí ve velmi krátké době a dodávají stejnoměrné a dlouhotrvající teplo. Využijete je v objektech stále i dočasně užívaných.

Stavební materiál pro obestavbu

Krbové vložky se dle potřeby zazdí do stěny. Kde to není možné, lze využit praktickou a velmi pěknou obestavbu z přírodních materiálů. Sami si tak můžete vykouzlit krb jako ze zámku. K obestavbě krbu je třeba jen běžný stavební materiál nebo stavební materiál vhodný pro kamnářské účely, tedy s vyšší odolností proti výkyvům teplot, jako je speciální malta, omítka či perlinka na zpevnění. Pro těsnění lze využít i další kamnářské potřeby, jako je lepidlo, silikon či pásky k upevnění tepelně izolačních desek.

Litina nebo ocel?

Tradičním materiálem pro výrobu krbových vložek je litina nebo ocel, používají se také nerezový plech, šamot a sklo. Litinové vložky jsou známé vysokou odolností proti vzniku rzi, nepropalují se. Litina velmi rychle po zatopení produkuje teplo, a proto se využívá hlavně u systémů s teplovzdušnými rozvody.  Pro ocelové vložky, potažmo vložky z ocelového plechu, se používají vnitřní šamotové nebo vermeculitové desky nebo vyzdívky.

Ceny plynu a elektřiny stoupají raketovým tempem. Nebuďte na těchto energiích zcela závislí a zajistěte si jinou alternativu. Vytápění interiéru pomocí krbových kamen nebo krbové vložky s výměníkem, je levnější, ekologičtější a velice efektivní. Teplo, které se ve výměníku vytvoří, dokáže sálat i několik hodin a zajistit tak teplo na celé odpoledne či večer. Pokud hledáte krb, který by měl splňovat především designovou funkci, můžete zkusit i moderní variantu zvanou biokrby. Jedná se o krby na biolíh, jsou vzhledově zajímavé a poskytují dekorace s bezpečně hořícím ohněm. Navíc jsou bezkouřové a bezzápachové.

Myslíme nejen na to, jak bude krbová vložka s  teplovodním výměníkem fungovat, ale na to jak bude vše vypadat zvenčí. Pro doladění celkového vzezření krbu u nás můžete pořídit i různé krbové obestavby. Jsou připraveny jejich rustikální, moderní i dřevěné varianty, které ladně doplní váš krb či vestavěnou krbovou vložku. Pořiďte si u nás některou z nich, z širokého sortimentu si jistě vyberete i tu vaši. Vzhled je jedna věc, ale mnohem důležitější je bezpečnost provozu krbové vložky. V nabídce jsou pro vás nachystány prověřené ventilátory a regulátory otáček. Vyberte si u nás, vhodný typ vytápění pro váš dům.