Powered by Smartsupp
Spočítat výkon krbu či kamen

Těsnící šňůry

K zajištění správného a také bezpečného chodu krbových kamen a dalších krbových zařízení slouží řada praktických pomůcek. Tato příslušenství nebývají na první pohled vidět, ale jejich funkce je nezanedbatelná, a proto je vhodná mimo jiné i jejich občasná kontrola. Patří mezi ně také těsnící šňůry a speciální lepidla.

K čemu slouží těsnící šňůra?

Jak vypovídá samotný název, využívá se šňůry k utěsnění nebo ucpání různých částí krbů, krbových kamen nebo sporáků. Plní těsnící a izolační funkci u všech dvířek nebo jako dilatační těsnění při napojení kouřovodu do komína. Upotřebení nalezne ale i jinde, třeba u vzduchotechnických rozvodů.

Proč se používá šňůra?

Těsnicí šňůry se řadí mezi kamnářské pomůcky, které jsou vyrobeny z velmi odolných materiálů. Odolnost je důležitá nejen proti vysokým teplotám, které v důsledku hoření paliva vznikají, ale také proti vysokému tlaku a tahu. Zároveň mají měkkou a přizpůsobivou strukturu, která umožňuje její stlačení a zabraňuje unikání vzduchu nebo škodlivin.

Chybějící nebo poškozená těsnící šňůra - důsledky

Stav šňůry je vhodné jednou za čas kontrolovat a při jejím poškození ji co nejdříve vyměnit. Přes špatně pracující šňůru by mohlo docházet k únikům kouře a zplodinových škodlivin do místnosti, nebo naopak k nasávání falešného vzduchu do spalovací komory.

Obojí má vliv na kvalitu hoření a jeho regulovatelnost, v konečném důsledku by se mohla snížit účinnost celého topného zařízení a nezanedbatelně zvýšit spotřeba topiva.

Různé tvary i rozměry

Šňůry jsou obvykle vyráběné ze speciálního žáruodolného vlákna v mnoha průměrech. I tvar může být rozličný. Nabízíme těsnící šňůry kulaté i hranaté v různém barevném provedení, které se přizpůsobí konečnému využití, tak aby nerušily vzhled kamen či krbu. K zajištění dokonalé stability těsnění na určeném místě slouží speciální termo lepidla, která vydrží teploty i 1400 °C.

Produktové řady

UniflamNordflamHS FlamingoAquaflam VARIOInvictaMasterflammeFlamingo DELUXEAquaflam