Powered by Smartsupp
Spočítat výkon krbu či kamen

Kamna na pelety bez výměníku

Ekologické, příjemné, a také levné topení

Kamna na pelety jsou krbová kamna, která dokáží ve velmi krátkém čase vytopit jakoukoli potřebnou místnost. Topivo ve formě pelet patří mezi ekologické a velmi ekonomické druhy topiv. Jejich předností je, že v kamnech dlouho hoří a mají velmi vysokou výhřevnost, v určitém směru i srovnatelnou s uhlím. Zbytkový odpad ve formě popelu lze navíc použít jako kvalitní přírodní hnojivo.

Kamna, která využijete beze zbytku

Vysoce výkonná peletová kamna však nechávají odpadu velmi málo. Jsou tedy vhodná i do bytů, domů a objektů, kde se zbytkový odpad nevyužije. Mají vysoce technologicky zpracované topeniště a neprodukují žádný nepříjemný zápach. Kamna na pelety s výměníkem lze stejně jako krbové vložky s výměníkem navíc využít i k plnohodnotnému vytápění celého domu.

Bezpečný provoz, který se hodí doslova kamkoli

Široká nabídka kamen se svým tvarem i designem dokonale přizpůsobí jakémukoli interiéru. Zároveň splňují všechny velmi přísné bezpečnostní požadavky a normy. Jsou vhodné i do nízkoenergetických domů. Jedná se o kvalitní, zdravé a nízkonákladové topení. Ovládání kamen je jednoduché a intuitivní, zkrátka prostě nasypete pelety do topeniště a dál se nemusíte o nic starat.

Pomůcky, které usnadní péči a údržbu

K rozdělání ohně vám pomohou chemické nebo přírodní podpalovače. K jeho rychlé přípravě a úklidu kolem kamen pak slouží i další krbové příslušenství a krbové nářadí.

Jedinečný systém odvodu kouře

I během ekologického spalování vznikají nežádoucí spaliny, které je nutné odvádět mimo obytné prostory. K tomu slouží kouřovod, který kouř odvádí z kamen nebo z krbu. Kvalitní kouřovod je vyroben z odolných materiálů a jeho funkce je podmíněna bezvadnou těsností všech prvků od sopouchů, přes klapky kouřovodu až po konečné vyústění komínu. 

Produktové řady

UniflamNordflamHS FlamingoAquaflam VARIOInvictaMasterflammeFlamingo DELUXEAquaflam