Powered by Smartsupp
Spočítat výkon krbu či kamen

Čtyřhranné rozvody

Spolehlivý teplovzdušný rozvod přes čtyřhranné rozvody

Pokud si chcete užit teplo z krbové vložky po celém domě, využijte rozvody teplého vzduchu, které jsou k tomuto účelu určeny. Teplo vznikající v krbu je důmyslným systémem rozmístěno po celém požadovaném prostoru, tedy i do dalších místností, a to za pomocí teplovzdušného rozvodu.

Mnohostranné využití

Nabízíme systém čtyřhranných rozvodů v různých rozměrech vyrobených z kvalitního pozinkovaného plechu. Používá se k rozvádění teplého vzduchu do více místností nebo k čerpání studeného vzduchu pod krbovou vložku.  Je vhodný k venkovnímu nebo i zděnému provedení stavby krbu.

Doslova na míru

Celý systém si můžete poskládat a přizpůsobit zcela dle svých potřeb. K dispozici jsou čtyřhranné kanály různých délek, které lze navzájem propojovat a také na ně napojovat čtyřhranná kolena, které usnadní a vyřeší změnu směru vedení tepla nebo ventilace, a to do dalších pokojů nebo i do pater.

K dokonalému přizpůsobení každého obydlí slouží také hranaté redukce. Všechny komponenty využijete jak pro teplovzdušný rozvod vzduchu z krbové komory do dalších místností, tak i pro ochlazování zpětnými kanály zpět. Okruh kanálů je zcela uzavřený a cirkulace vzduchu v něm probíhá přirozenou cestou. Tedy teplý vzduch stoupá vzhůru, ochlazený se vrací dolů zpět ke krbu.

Kompatibilní díly

Využijete tak všech prvků – kanálů, ohebných potrubí, rozboček, rozdvojek, křížových kanálů, redukcí, spojek, úchytů a podobně. Systém je nutné také správně izolovat. Důvodem je nejen požární bezpečnost, ale také prevence před úniky tepla různými průchody, které vedou přes nevytápěné prostory. Ale ani kondenzace teplého vzduchu na vnitřních stranách rozvodu není žádoucí.

Mějte pomoc při ruce

Ke stavbě rozvodů využijete i celou řadu kamnářských potřeb, ale rovněž také krbové mřížky a krbové ventilátory, které slouží pro rozvod horkého vzduchu z krbu, a u klimatizačního systému pak také pro vysávání nadměrného množství horkého vzduchu z klimatizované místnosti.

Produktové řady

UniflamNordflamHS FlamingoAquaflam VARIOInvictaMasterflammeFlamingo DELUXEAquaflam