Powered by Smartsupp
Spočítat výkon krbu či kamen

Rozvod pozink - pozinkovaný rozvod tepla

Kompletní řada potrubí v pozinkovaném provedení

Chcete využívat získané teplo z krbu pro výhřev i dalších místností? Jeden zdroj tepla bohatě stačí. Jedná se o chytré a především ekonomické způsoby vytápění. Rozvod tepla zajistí běžný teplovzdušný rozvod.

Pozinkovaná ocel splňuje všechny požadavky

rozvodu tepla po obydlí, ale také pro zajištění správné klimatizace, je možné využít soustavu rozvodů z nejrůznějších materiálů. Mezi zvlášť odolné a kvalitní patří pozinkovaný plech. Horní vrstvu tak tvoří galvanicky pozinkovaná ocel, označení má FeZn. Jde o oblíbený materiál především pro svou vstřícnou cenu.

Soustava komponentů

Z velmi bohaté nabídky řady jednotlivých prvků rozvodných částí si podle velikosti, délky a složitosti plánované konstrukce můžete sestavit teplovzdušný rozvod na míru. Jednotlivé kanály můžete propojovat pomocí spojek různých průměrů, které se instalují za pomocí montážních úchytů nebo stahovacích spon. Změnu směru nebo rozpojení vyřešíte díky rozbočovacím skříňkám či rozdvojkám tvaru Y nebo T.

Mechanická regulace

Všechny výdechy teplého vzduchu musí být uzavíratelné a pokud možno plynule regulovatelné, aby mohly být vytápěny jen požadované prostory. K tomu využijete pozinkovanou klapku do rozvodů.

Izolace jako bezpečnostní prvek a ochrana před únikem tepla

Jako izolační prvek se hodí ohebný izolovaný rukáv. Je určený pro tepelnou izolaci i čtyřhranných rozvodů a má velmi dobrou odolnost. Pouzdro se skládá ze tří vrstev: rukáv, izolace a vnitřní montážní fólie. Jednotlivé zakončení rozvodu lze řešit pomocí kulatého zaústění nebo krbové mřížky.

Ventilátory

Složitější způsoby rozvodu tepla si vypomáhají s nucenou cirkulací vzduchu pomocí zabudovaných ventilátorů, které reagují na změnu teploty v systému a tím se buď automaticky spustí, nebo vypínají a dostávají tak vzduch do dalších částí domu.

K zabezpečení vždy jen čistého a nezávadného proudícího vzduchu slouží filtry.

Produktové řady

UniflamNordflamHS FlamingoAquaflam VARIOInvictaMasterflammeFlamingo DELUXEAquaflam