Powered by Smartsupp
Spočítat výkon krbu či kamen

Podložky pod kamna

Pokud svou domácnost vybavujete krbovými kamny, kachlovými kamny nebo sporákem na tuhá paliva, které se umisťují přímo na podlahu, měli byste zvážit pořízení podložky pod kamna. Efektivním materiálem, který splňuje mimo jiné i bezpečnostní předpisy ohledně nehořlavosti jsou plech a sklo.

Ochrana před poničením i před ohněm

Podlaha z hořlavého materiálu jako jsou parkety, dřevěná podlaha, linoleum, koberec a podobně, musí být před instalací topného zařízení, které produkuje žár a z něhož se mohou uvolňovat jiskry nebo žhavé uhlíky, opatřena ochrannou podložkou. Tato podložka pak musí přesahovat půdorys zařízení minimálně 300 mm před přikládacím a popelníkovým otvorem a 100 mm na ostatních stranách.

Plechy pod kamna

Nabízíme kvalitní ocelové plechové podložky variabilních rozměrů se zaoblenými bezpečnými rohy. Povrch podložky je pokryt žáruvzdornou odolnou barvou. Případná údržba je velmi jednoduchá a vyžaduje pouze suché čištění. Podložka dokonale znemožní poškození nebo vznícení podlahy a zabrání také žhavým uhlíkům vypadlým z topeniště zapálit okolní předměty.

Skla pod kamna

Obdobným způsobem funguje také skleněná podložka. Tu je vhodné zvolit především ve chvíli, kdy řešíte estetický dojem a chcete si zachovat přirozený vzhled podlahy místnosti, kterou tak nebude nic rušit.

Sklo je při výrobě pomocí kalení obohacováno o pozitivní vlastnosti, jako je pevnost a odolnost. Současně se zvyšuje i jeho odolnost před poškrábáním a pádem těžších předmětů, které by jej mohly rozbít. Zároveň je takto upravené sklo odolnější proti poškrábání.

Snadná a rychlá instalace podložek

Před umístěním podložek je nutné odstranit veškeré nečistoty z plochy. Sklo nebo plech se poté položí bez dalšího přesunu na podlahu tak, jak je zapotřebí a jak chcete mít celou sestavu umístěnu. Na podložku se opatrně umístí kamna nebo sporák. A je hotovo.

Produktové řady

UniflamNordflamHS FlamingoAquaflam VARIOInvictaMasterflammeFlamingo DELUXEAquaflam