Powered by Smartsupp
Spočítat výkon krbu či kamen

Sklo do krbových kamen a krbové vložky - Výška - 520 mm

Rozbilo se Vám sklo v krbových kamnech či krbové vložce? Nic si z toho nedělejte a objednejte si rychle nové :-). Nové žáruvzdorné sklo Vám doručíme do 3 až 5-ti pracovních dní. Pro s objednávkou na nic nečekejte ;-).

UPOZORNĚNÍ: Při zadávání (vyhledávání) požadovaných rozměrů skel používejte rozměry v rozsahu 0,5 mm od rozměru skla 200x200mm až 600x600. V případě negativního výsledku vyhledávání, zaměňte strany (Výška x Šířka). Nenašli jste požadovaný rozměr skla? Kontaktujte naše obchodní oddělení 222 262 260.

Sklo u krbových kamen potažmo u krbové vložky je, ač se to na první pohled nemusí vůbec zdát, jednou z nejdůležitějších komponent krbu, neboť vám jednak umožňuje nerušeně pozorovat plápolající plamínky a zároveň brání rozšíření ohně a zplodin do místnosti – je tedy důležité i z pohledu bezpečnosti. Avšak stejně jako jakékoliv jiné sklo, tak i to instalované do krbů se může poškodit – byť nutno objektivně poznamenat, že sklo do krbů je vysoce odolné a k jeho rozbití je potřeba mnohem větší síly než kupříkladu pro rozbití skla ve vitrínce.  

Pokud se i vy aktuálně potýkáte s rozbitým sklem u krbových kamen, tak ale rozhodně nemusíte smutnit, protože u nás seženete skladem, případně na objednání, sklo nové. Už během pár pracovních dnů může být nové sklo do krbu u vás doma a vy tak opět můžete svému krbu vrátit jeho původní vzhled a funkčnost. Navíc ceny skel do krbů se snažíme držet vždy co nejníže, takže výměna skla do krbových kamen, případně do krbové vložky, vás vyjde sotva na pár stovek korun. 

 Co potřebujete vědět při výměně skla?

U skel do krbů se lze setkat se třemi základními metrikami – šíří, výškou a tloušťkou. Tloušťka skla přitom hraje z pohledu výběru a funkčnosti nejmenší roli, neboť pokud je vhodně zvolena výrobcem, tak je garantováno, že bude dobře sloužit – a v našem obchodě přesně takováto skla seženete. Konkrétně naše skla do krbů mají sílu 4 milimetry, což je ideální poměr mezi dostatečnou tloušťkou na to, aby nebyla snadno rozbitelná a zároveň nejde o žádnou přehnanou šíři, jež by zbytečně zkreslovala tolik lidmi milovaný pohled na plápolající ohýnek. 

Mnohem důležitější je každopádně výška a šířka skla. Pokud tedy sklo zůstalo po rozbití a demontáží alespoň částečně vcelku, tak jej přeměřte, v opačném případě si musíte vystačit s přeměřením otvoru pro sklo v krbu. Případně se můžete pídit po této informaci u výrobce krbu, potažmo dohledatelná může být též v návodu ke krbu. U nás pak seženete skla do krbových kamen / vložek všech nejběžnějších rozměrů - od 200 x 200 milimetrů až po 500 x 500 mm.

Sháníte sklo do krbu na míru? Rádi vám jej vyrobíme!

Avšak může se stát, že žádné z nabízených skel nebude pasovat zrovna právě do vašeho krbu. I tak ale od nás s prázdnou neodejdete, neboť nabízíme službu výroby skla na zakázku. To znamená, že libovolné sklo vám uřízneme a upravíme do podoby, kterou budete potřebovat, a připravíme k doručení během maximálně 3 pracovních dní. 

Z toho tedy navíc vyplývá, že sklo do krbových kamen si můžete obstarat nejenom ve chvíli, kdy je to původní poničeno, ale pro nákupu nového skla do krbové vložky můžete sáhnout i ve chvíli, kdy stavíte vlastní krb atypických rozměrů.

Žáruvzdorné sklo = jistota kvality

Můžete si být jisti tím, že vám vždy dodáme nejenom cenově dostupné sklo v požadovaných rozměrech, ale navíc se bude pokaždé jednat o velmi kvalitní sklo – jmenovitě naše nabídka je tvořena těmi nejkvalitnějšími žáruvzdornými skly. Jak již jeho název napovídá, tak takovéto žáruvzdorné sklo dokáže odolat i tomu největšímu žáru – konkrétně odolává teplotám až do 800 °C, přičemž potíže mu nedějí ani nárazové teplotní skoky o více než 700 stupňů Celsia. 

I při vysokých teplotách pak takovéto sklo zůstává maximálně pevné, nehrozí tedy jeho poničení. Za povšimnutí stojí i skutečnost, že všechna skla do krbů z krbylevne.cz, potažmo krbových vložek, jsou imunní vůči tepelné roztažnosti. To znamená, že i při těch nejvyšších teplotách se nebudou rozpínat, což by mohlo vést k jejich pokroucení / popraskání, ale naopak zůstanou vždy hezky na svém místě. 

Produktové řady

UniflamNordflamHS FlamingoAquaflam VARIOInvictaMasterflammeFlamingo DELUXEAquaflam