Powered by Smartsupp
Spočítat výkon krbu či kamen

Krbová kamna s výměníkem - Výkon do vody - 8,5 kW

Alternativní metoda pro vytápění celého bytu či domu může být zastoupena i formou krbových kamen. Nejenže jsou designově vyladěná, umí dotvořit atmosféru celé místnosti, ale díky teplovodnímu výměníku dokážou zajistit výhřev radiátorů i vody. V moderních domech se stále častěji používají jako užitný topný komponent s bezvadnými topnými vlastnostmi, kdy jsou schopna rozložit rovnoměrně teplo do celé místnosti. Krbová kamna s teplovodním výměníkem mají navíc dokonalé spalování a jsou tak šetrná k životnímu prostředí. Některé typy jsou dodávány i s ochlazovací smyčkou. Po vzhledové stránce jistě oceníte i fakt, že přes prosklená dvířka k vám pronikne přirozené světlo ohně a vytvoří tak jedinečné přítmí. Vytápějte váš dům ekologicky a efektivně, krbová kamna s výměníkem pořídíte u nás.  

Využijte krbová kamna pro vytápění celého domu

Krbová kamna s výměníkem - to je chytrý způsob topení. Spojení designových kamen a důmyslného rozvodu tepla do dalších místností plně nahradí tradiční způsob topení. Výměník kamen slouží k ohřevu vody a je tedy možné jej napojit na radiátory, bojlery nebo akumulační nádrže. Univerzálnost využití je nejen praktická, ale i ekonomicky velmi úsporná.

Vyřešte své topení z jednoho místa

Kamna s výměníkem se ovládají z jedné místnosti, kde vytvoří jedinečnou kulisu, která se přizpůsobí jakémukoli interiéru. Pro pocit útulnosti, který kamna umí vyvolat, je vhodné umístit je do pokojů určených k odpočinku či relaxaci, jako je například obývací pokoj, pracovna nebo jídelna a podobně. Kamna tak ohřívají bezprostřední prostor v místnosti, kde jsou umístěna, a to přes svůj povrch a zároveň ostatní místnosti přes rozvedené topné kanály. Příjemné teplo si tak zajistíte pohodlně naráz v celém domě bez dřiny, přitom rovnoměrně a dlouhodobě.

Výměník i pro krbovou vložku nebo kachlová kamna

Výměníkem lze osadit i vestavěné prvky, jako je krbová vložka nebo luxusně vypadající kachlová kamna. Takto osazená kamna se vyznačují vyšší kvalitou spalování a pozitivnějšímu dopadu na životní prostředí. Jejich provoz a obsluha je zcela nenáročná.

Nezbytné kouřovody a další doplňky

K zajištění plnohodnotného a bezpečného chodu slouží také kouřovody, které odvádějí škodliviny mimo budovu a zároveň dodávají kamnům správný tah. Kouřovody jsou vyrobeny ze speciální teplovzdorné oceli a jsou kompatibilní s různými typy krbových kamen. Jejich předností je i určitá nenápadnost, která nenaruší vzhled jakýchkoli vámi vybraných topidel.

K bezpečné práci s topným prvkem je vhodné využívat i další krbové nářadí, jako jsou pohrabáče, které usnadní manipulaci s topivem, dále lopatky, které slouží především k odebrání starého popela a smetáčky k zajištění pěkného a čistého okolí krbu. To vše lze pořídit samostatně nebo jako šikovný set.

V našem sortimentu najdete krbová kamna české výroby a hlavně vysoké kvality. Vyberte si z bohaté nabídky krbových kamen. Najdete zde nejen teplovodní krbová kamna, ale i jejich alternativu - horkovzdušná krbová kamna. Své uplatnění nachází tato kamna při vytápění domů, chat a chalup. Pokud zvolíte variantu s teplovodním výměníkem, fungují na stejném principu jako kamna krbová a postarají se tak o teplo i v přilehlých místnostech. V obou dvou typech kamen, tedy v krbových kamnech s výměníkem i v horkovzdušných kamnech lze topit suchým dřevem a dřevěnými briketami.

Pořiďte si doplňkové komponenty ke krbovým kamnům. Chcete-li mít kamna zasazená do zdi, stačí si pořídit jen pasující krbovou vložku. Jádrem každého krbu a místem, kde hoří oheň, jsou totiž krbové vložky. Najdete je u nás v rozmanitých dekorech a velikostech. K tomu máme i potřebné kouřovody. Vybavte si vaše vytápění v domě k dokonalosti. Dodáváme moderní varianty krbových i horkovzdušných kamen. Nejen, že vám zboží dovezeme až domů, poradíme, jaké rozvody tepla jsou ve vašem případě nejvhodnější a zajistíme i následnou technickou podporu. Nakupujte u profesionálů, kteří kamnům rozumí.

Produktové řady

UniflamNordflamHS FlamingoAquaflam VARIOInvictaMasterflammeFlamingo DELUXEAquaflam