Diskuse


Dušková 14. 03. 2019, 10:37

Dobrý den, včera jsem posílala dotaz ohledně zápachu kamen Plato, zakoupených v Bauhausu. Nikdo mi neodpověděl. Kamna při každém zatopení tak půl hodiny smrdí nějakou barvou nebo něčím, máme je už dva roky, mám strach, že to může být zdraví škodlivé.Mohu ještě jednou poprosit o radu? Děkuji Dušková

Technická podpora Administrátor 18. 10. 2019 | 15:35

Dobrý den paní Dušková,

u krbových kamen i krbových vložek je normální, že při prvním zatopení je cítit zápach, zápach způsobuje barva, která se vypaluje a to způsobuje ten Váš popsaný zápach, zápach by měl skončit po hodině, po hodině a půl. Pokud tedy zápach nadále pokračuje, měla by jste kontaktovat výrobce

Za technickou podporu Tomáš

Martin 29. 12. 2018, 13:23

Dobrý den, doporučili byste na chalupu kamna litinová nebo plechová. Preferoval bych litinu kvůli akumulaci, ale nevím který materiál snese velké výkyvy teplot (plech, litina, šamot). Když zatopím v místnosti kde je třeba -5 °C aby materiál nepraskl.
Děkuji

Technická podpora Administrátor 21. 10. 2019 | 08:28

Dobrý den,

Litinová kamna o proti ocelovým mají delší životnost, ocelová kamna se začnou po několika letech kroutit a praskat, takže bychom doporučili kamna litinová. Co se týče těch výkuvů teplot, tak kamna litinová snesou určite lépe rýchlý výkyv teplot, než kamna ocelová.

Za technickou podporu Tomáš

Ondrej 06. 09. 2018, 15:45

dobrý den. chci se zeptat na čištění krbového skla. Něco málo jsem našel tu https://www.levnekrby.cz/zajimavosti/jak-vycistit-krbove-sklo/ ale chci se zeptat jestli je nutné používát nějaké specializované přípravky nebo je to jedno. zda se tím nečemu dá predejít nebo tak.
Děkuji

Technická podpora Administrátor 21. 10. 2019 | 09:01

Dobrý den,

není nutné čistit sklo speciálním přípravkem, ale pokud chceme mít sklo čísté, doporučujeme určitě výrobky speciálně určené k čištění skla, hodně faktorů ovlivňuje čistotu skla a proto jsou za nás super čističe z naší nabídky .

Za technickou podporu Tomáš

Veronika Trojanova 26. 08. 2018, 11:24

Dobrý den sháním krbová kamna s výměníkem do baráku na vytápění 9 radiátorů

Technická podpora Administrátor 21. 10. 2019 | 09:15

Dobrý den,

na tento dotaz se těžko odpovídá, nejlepším řešením by bylo, když by k Vám přišel topenář a ten Vám spočítal jak velký výkon kamen potřebujete a podle toho pak můžeme poradit jaká krbové kamna s výměníkem jsou vhodná.

Za technickou podporu Tomáš

Karel Valenta 24. 08. 2018, 15:00

Dobrý den
mám dotaz,zda krbové kamna teplovodní jsou nějakým způsoben závislá na zapojení do elektr.sítě,chci alternativu k mému elekt.topení a hledám zdroj topení,který nepotřebuje naprosto v ničem elek.energii,prostě nemá šnůru do zásuvky,děkuji.Valenta

Technická podpora Administrátor 21. 10. 2019 | 09:40

Dobrý den,

krbová kamna s výměníkem jako samostatná nejsou závislá na elektrické energii, ale u výměníku je čerpadlo, které zajisťuje cirkulaci vody do radiátorů a to je napojeno na elektrický proud, takže pokud by jste nechtěl mít kamna připojená do elektrické sítě, musel by jste to řešit záložním zdrojem.

Za technickou podporu Tomáš