Spočítat výkon krbu či kamen

Diskuse

Ivana Janečková

Dobrý den,
prosím o radu ? Mám si vybrat krbová kamna s výměníkem , s výkonem 20 kw a ještě mi byly doporučeny firmy ABX, Nordika, Jotul. Ale skutečně nevím, jaké si vybrat. Můžete mi poradit ?
Děkuji

Vymazal

Dobrý den,
investor si přeje malá zezadu přikládaná kamna. Zazadu musí být tedy technická místnost. Jak musí být veliká? Je nějaký minimální velikostní požadavek? Děkuji za případnou odpověď

Petr Kodym

Potřebuji vědět jak mám zacházet s klapkou vzduchu u kamen zvezda clasik cfg.diky

Martin

Dobrý den,

chtěl bych koupit krbová kamna s teplovodním výměníkem pro vytápění dílny pod 80m3. Nicméně bych potřeboval aby ten výměník byl oddělavatelný, neboť chci topit i bez něho. Našel jsem, že to umí kamna Haas+Sohn ADRIA II nicméně ty se mi zdají na toto moje vytápění předimenzované. Můžete mi doporučit nějaké jiné kamna?
Topit budu dřevem.

Děkuji

Josef Mečíř

Dobrý den. Zakoupil jsem krbová kamna s výměníkem Victoria Rubin B.
Zkoušeli jsme párkrát zatopit. Začaly kamna po vyhoření i když mám zavřené všechny klapky smrdět. Není to pořád, ale chvílema foukne do místnosti strašný pach. Poradte mi prosím co s tím.

Technická podpora (Administrátor)

Dobrý den,

je možné, že při prvních zatopení bude smrdět vypalující se barva z kamen, ale po vyhasnutí by nemělo smrdět již nic. Jediný zápach by mohl být ze zadehtovaného komína, který by mohl unikat do kamen pokud by tah komína nebyl úplně va fajn kondici.

Za technickou podporu Tomáš

Zobrazit všechna hodnocení