Diskuse

Vymazal

Dobrý den,
investor si přeje malá zezadu přikládaná kamna. Zazadu musí být tedy technická místnost. Jak musí být veliká? Je nějaký minimální velikostní požadavek? Děkuji za případnou odpověď

Petr Kodym

Potřebuji vědět jak mám zacházet s klapkou vzduchu u kamen zvezda clasik cfg.diky

Martin

Dobrý den,

chtěl bych koupit krbová kamna s teplovodním výměníkem pro vytápění dílny pod 80m3. Nicméně bych potřeboval aby ten výměník byl oddělavatelný, neboť chci topit i bez něho. Našel jsem, že to umí kamna Haas+Sohn ADRIA II nicméně ty se mi zdají na toto moje vytápění předimenzované. Můžete mi doporučit nějaké jiné kamna?
Topit budu dřevem.

Děkuji

Josef Mečíř

Dobrý den. Zakoupil jsem krbová kamna s výměníkem Victoria Rubin B.
Zkoušeli jsme párkrát zatopit. Začaly kamna po vyhoření i když mám zavřené všechny klapky smrdět. Není to pořád, ale chvílema foukne do místnosti strašný pach. Poradte mi prosím co s tím.

Technická podpora (Administrátor)

Dobrý den,

je možné, že při prvních zatopení bude smrdět vypalující se barva z kamen, ale po vyhasnutí by nemělo smrdět již nic. Jediný zápach by mohl být ze zadehtovaného komína, který by mohl unikat do kamen pokud by tah komína nebyl úplně va fajn kondici.

Za technickou podporu Tomáš

Michal Dlouhý

Dobrý den, rád bych do bytu vytápěného plynovým Immergas Victrix Zeus dodělal i krb. Krb by měl být s vložkou napojenou na topení. Využíván bude jen příležitostně. K tomu mám několik dotazů:
1. Jaké se v tomto případě používá napojení na kotel? Paralelně ke kotli?
2. dům je starší několikapodlažní a obsahuje komíny z dřívějších dob, kdy se v místostech topilo kamny. Nejsou vložkované a není k nim již ve sklepě přístup. Je to překážka? Stačí přístup na čištění na úrovni podlahy bytu?
3. když se komíny používaly dříve na kamna, je možné očekávat že ibudou stačit i na krb?
Předem děkuji za odpověď. M. Dlouhý

Martin Hrábek (Administrátor)

Dobrý den,

na první otázku odpovídáme ano, plynový kotel a krbová vložka budou zapojena paralelně. Co se týče těch komínových věci to by Vám měl nejlépe poradit kominík, na krb budete potřebovat tah 12-14 Pa, ale my jak nejsme stavěči, ale jen prodejci tak abychom neporadili nějakou hloupost, tak spíše tyhle věci prokonzultujte se specialistou. Stejně nakonec ho budete potřebovat, aby Vám spočítal jak výkonná kamna, či krb budete muset koupit, hlavní bude výkon do vody. 

Pokud máte ještě nějké otázky napište mi na mail: podpora@krbylevne.cz

Za technickou podporu Tomáš

Zobrazit všechna hodnocení