Diskuse

Michal Dlouhý

Dobrý den, rád bych do bytu vytápěného plynovým Immergas Victrix Zeus dodělal i krb. Krb by měl být s vložkou napojenou na topení. Využíván bude jen příležitostně. K tomu mám několik dotazů:
1. Jaké se v tomto případě používá napojení na kotel? Paralelně ke kotli?
2. dům je starší několikapodlažní a obsahuje komíny z dřívějších dob, kdy se v místostech topilo kamny. Nejsou vložkované a není k nim již ve sklepě přístup. Je to překážka? Stačí přístup na čištění na úrovni podlahy bytu?
3. když se komíny používaly dříve na kamna, je možné očekávat že ibudou stačit i na krb?
Předem děkuji za odpověď. M. Dlouhý

Martin Hrábek (Administrátor)

Dobrý den,

na první otázku odpovídáme ano, plynový kotel a krbová vložka budou zapojena paralelně. Co se týče těch komínových věci to by Vám měl nejlépe poradit kominík, na krb budete potřebovat tah 12-14 Pa, ale my jak nejsme stavěči, ale jen prodejci tak abychom neporadili nějakou hloupost, tak spíše tyhle věci prokonzultujte se specialistou. Stejně nakonec ho budete potřebovat, aby Vám spočítal jak výkonná kamna, či krb budete muset koupit, hlavní bude výkon do vody. 

Pokud máte ještě nějké otázky napište mi na mail: podpora@krbylevne.cz

Za technickou podporu Tomáš

Dušková

Dobrý den, včera jsem posílala dotaz ohledně zápachu kamen Plato, zakoupených v Bauhausu. Nikdo mi neodpověděl. Kamna při každém zatopení tak půl hodiny smrdí nějakou barvou nebo něčím, máme je už dva roky, mám strach, že to může být zdraví škodlivé.Mohu ještě jednou poprosit o radu? Děkuji Dušková

Technická podpora (Administrátor)

Dobrý den paní Dušková,

u krbových kamen i krbových vložek je normální, že při prvním zatopení je cítit zápach, zápach způsobuje barva, která se vypaluje a to způsobuje ten Váš popsaný zápach, zápach by měl skončit po hodině, po hodině a půl. Pokud tedy zápach nadále pokračuje, měla by jste kontaktovat výrobce

Za technickou podporu Tomáš

Martin

Dobrý den, doporučili byste na chalupu kamna litinová nebo plechová. Preferoval bych litinu kvůli akumulaci, ale nevím který materiál snese velké výkyvy teplot (plech, litina, šamot). Když zatopím v místnosti kde je třeba -5 °C aby materiál nepraskl.
Děkuji

Technická podpora (Administrátor)

Dobrý den,

Litinová kamna o proti ocelovým mají delší životnost, ocelová kamna se začnou po několika letech kroutit a praskat, takže bychom doporučili kamna litinová. Co se týče těch výkuvů teplot, tak kamna litinová snesou určite lépe rýchlý výkyv teplot, než kamna ocelová.

Za technickou podporu Tomáš

Ondrej

dobrý den. chci se zeptat na čištění krbového skla. Něco málo jsem našel tu https://www.levnekrby.cz/zajimavosti/jak-vycistit-krbove-sklo/ ale chci se zeptat jestli je nutné používát nějaké specializované přípravky nebo je to jedno. zda se tím nečemu dá predejít nebo tak.
Děkuji

Technická podpora (Administrátor)

Dobrý den,

není nutné čistit sklo speciálním přípravkem, ale pokud chceme mít sklo čísté, doporučujeme určitě výrobky speciálně určené k čištění skla, hodně faktorů ovlivňuje čistotu skla a proto jsou za nás super čističe z naší nabídky .

Za technickou podporu Tomáš

Veronika Trojanova

Dobrý den sháním krbová kamna s výměníkem do baráku na vytápění 9 radiátorů

Technická podpora (Administrátor)

Dobrý den,

na tento dotaz se těžko odpovídá, nejlepším řešením by bylo, když by k Vám přišel topenář a ten Vám spočítal jak velký výkon kamen potřebujete a podle toho pak můžeme poradit jaká krbové kamna s výměníkem jsou vhodná.

Za technickou podporu Tomáš

Zobrazit všechna hodnocení