Spočítat výkon krbu či kamen

Kouřovody...nakupujte kouřovody jen v té nejlepší kvalitě

Každá kamna nebo krb potřebují kouřovod a kouřovody, kterým se ven z domu odvádí spaliny. Nabízíme vám kouřovody vyrobené z oceli o síle 1,5mm a kouřovody o síle 2mm. Pokud některý (kouřovod) komponent netěsní správně nebo je poškozený, kamna dobře netáhnou. Zplodiny se tak můžou dostat i do místnosti. Vyberte si proto u nás ověřené kouřovody známých značek, aby se vám podobná nebezpečná situace snestala. Máme pro Vás všechny druhy a typy kouřovodů jako jsou například, trubky, zděře, kolena, redukce a mnoho dalšího. Pokud sháníte kouřovody kvalitní a kouřovody za skvělé ceny, jste na správném místě.

Kouřovody pro kamna a krby

Jako první se jistě zaměříte na výběr krbových kamen nebo krbu. Stejně pečlivě je ale třeba vybírat kouřovody. Ty připojí kamna ke komínu a odvádějí zplodiny. Na jejich bezpečné a efektivní používání jsou kladeny vysoké nároky, proto sáhněte po prověřených značkách. Kouřovody bývají doplněny čistícím otvorem nebo regulátorem komínového tahu, klapkou.

 Kdy použít běžný kouřovod

Kouřovody jsou určeny pro tuhá paliva a instalují se ke kamnům, krbovým kamnům nebo krbům. Spalovat můžete dřevo nebo uhlí.

Kouřovody není možné použít pro kamna na pelety nebo pro plynový kotel. Mohou být také použity pro krby teplovzdušné nebo teplovodní.

 Jak vybrat kouřovod

Rozhodovat se budete především podle délky. Kouřovod by měl být co nejkratší. Pozor na započítání pravoúhlých kolen, to představuje jeden metr délky kouřovodu. Obecně by délka kouřovodu měla být do dvaceti procent účinné délky komína.

 Užitečné příslušenství

I když máte kouřovod připojený jen ke kamnům na chatě nebo zahradě vyplatí se instalování kouřové klapky. Ta pomáhá regulovat tah komínu. Ten bývá výrazně vyšší a má vliv na spotřebu otopu. Regulátor komínového tahu oceníte i při změně počasí. Zároveň je vhodné instalovat část s čistícím kusem. To bývá problém zejména u obestavěných krbů. Podle typu kamen budete potřebovat i různé redukce.

 Materiály kouřovodů

Kouřovody, které instalujete viditelně, mohou být z obyčejného, smaltovaného nebo nerezového plechu. U obestavěných krbů je třeba zakoupit kouřovod nejlépe ocelové s minimální tloušťkou 1,5 mm.

Kouřovody 1,5 mm vyrábí například firma Morafis nebo Bertrams. Pro výrobu používají velmi kvalitní ocel a lakování je prováděné senotherním lakem. Vyšší sílu nabídnou kouřovody 2 mm Bertrams.  

 

Samozřejmostí je, že veškeré nabízené kouřovody splňují náročné evropské normy. Použité barvy jsou stálé a žáruvzdorné. Kvalitní kouřovod je zárukou bezpečného provozu a dlouhé životnosti.

 

Nabízíme vám ocelové kouřovody  o tloušťce 1,5 mm nebo 2 mm. Výrobci těchto kouřovodů kladou velký důraz na kvalitu. Sháníte například komínové roury či redukce? Rádi vám poradíme, pro jaké se rozhodnout. Bez kouřovodu se zkrátka neobejdete, u nás si ten pravý pro svá kamna vyberete. V našem sortimentu naleznete různé kouřovody, takže je perfektně sladíte s vašimi kamny či krbem. Celá sestava přece musí vypadat harmonicky. Užijte si klidné chvíle u krbových kamen, žádné starosti s vadným kouřovodem.

Stálost laku zajistí speciální úprava vypalováním v boxech. Barvy jsou žáruvzdorné a nesloupávají se. Hledáte odolné kouřovody s dlouhou životností? Právě jste je našli. Důležitý je ale také pěkný vzhled, aby hezky seděly do stylu vašeho bydlení a krbu. Jen s bezpečnými a funkčními kouřovody od nás budete mít jistotu, že kamna dobře potáhnou. Využijte je maximálně a připojte na ně rozvody tepla. Díky kamnům můžete výrazně ušetřit v topné sezoně nebo je dokonce využít jako jediný zdroj pro teplo a ohřev vody. Příjemný teplý vzduch dostaneme do více místností, nejen do pokoje, kde stojí krb.

Produktové řady

UniflamNordflamHS FlamingoAquaflam VARIOInvictaMasterflammeFlamingo DELUXEAquaflam