Spočítat výkon krbu či kamen

Rozvody tepla a teplého vzduchu krbů

Ušetřete desetitisíce korun na vytápění vašeho domu nebo chalupy. Pořiďte si u nás krbová kamna a napojte je na rozvody tepla. Každý z nás si uvědomuje, že ceny za plyn, elektřinu i za uhlí půjdou pořád nahoru. Proto je ta správná doba rozhodnout se pro kamna či krb. Rozvody teplého vzduchu krbů a rozvody teplé vody znali už naši předkové na hradech a zámcích. Dokázali ve studeném kamenném sále vytvořit příjemné klima. Dopřejte si levné teplo i u vás doma.

Jak řešit rozvody tepla?

Pokud doma máte krbová kamna a nechcete, aby sloužila jen jako dekorace, využijte je naplno a vytopte s nimi klidně celý rodinný dům. K rozvodu teplého vzduchu po domácnosti se používá krbový ventilátor. Výkon krbového ventilátoru se potom odvíjí od velikosti potrubí a délce rozvodů. K externímu přívodu vzduchu u krbových kamen je vhodné použít flexibilní potrubí a růžice. Je třeba také myslet na případy, kdy samotný rozvod teplého vzduchu není tak jednoduchý. V takových situacích doporučujeme využít čtyřhranné rozvody, které vyřeší komplikovaná napojení rozvodů. Správným rozvodem teplého vzduchu po celém domě můžete značně ušetřit na nákladech na vytápění.

Chcete rozvádět teplo uzavřeným nebo otevřeným teplovzdušným rozvodem?

To je základní otázka, na kterou byste si měli odpovědět. Existují totiž dva způsoby, jak teplo po domě rozvádět.

Hovoříme-li o uzavřeném teplovzdušném rozvodu, k rozvodu teplého vzduchu je využito speciálních kanálů, které jsou zabudovány uvnitř stěn. V tomto případě je cirkulace vzduchu přirozená, tzn. teplý vzduch stoupá nahoru, studený zase dolů do krbové komory. Jak již ze samotného principu vyplývá, uzavřený teplovzdušný rozvod je dobré budovat již při stavbě samotného domu.

Pokud chcete využít poměrně jednoduchého a nízkonákladového způsobu, zvolte otevřený rozvod, kdy teplý vzduch z krbu proudí přímo do daných místností. Vývody těchto rozvodů bývají zakončeny krbovými mřížkami, které v dnešní době můžete koupit takové, aby přesně zapadly do vašeho interiéru.

Jaké materiály zvolit?

V případě, že doma chcete mít efektivní rozvod tepla, rozhodně se nevyplatí šetřit na materiálech. V dnešní době se velké oblibě těší pozinkované rozvody vzduchu, které jsou ideální pro vyšší tlaky. Krbové mřížky pak doporučujeme zvolit ocelové, jež se pyšní skvělou odolností vůči vysokým teplotám.

Nabízíme vám všechny komponenty, které potřebujete pro využívání kamen na vytápění. Rozvody, krbové mřížky i ventilátory. Vybrat si můžete ze dvou možností. Chcete vytopit místnosti teplovodním rozvodem? Jde o dražší a náročnější řešení. Doporučujeme vám proto topení horkým vzduchem. Změnu pocítíte hned, jak v kamnech roztopíte. Pro účinný systém je nutné dobře nastavit cirkulaci vzduchu. Pokud plánujete vytápět velké místnosti, pořiďte si ventilátor, který donutí vzduch správně obíhat. Tlak zajistí, že teplo se dostává do všech místností zároveň. Po příchodu domů ze zimy vás chlad už trápit nebude.

Nezapomeňte si koupit kvalitní krbové mřížky. Vyberte si mezi několika barvami pro váš interiér. Mřížky jsou vyrobeny z oceli a jsou velmi odolné vysokým teplotám. Díky tomu vypadají pořád stejně dobře i po několika letech v provozu. Vysokou kvalitu si drží také naše rozvody. Oceníte, že hliníkové potrubí pro teplý vzduch se dá ohýbat, je tedy flexibilní. Díky izolaci zabráníte orosení a tepleným ztrátám. Na přívětivou atmosféru díky teplu a pohledu do ohně si rychle zvyknete. Stejně tak i na nízké účty za vytápění. Krbová kamna se určitě stanou vítanou součástí domova. Rádi vám s výběrem poradíme.

Produktové řady

UniflamNordflamHS FlamingoAquaflam VARIOInvictaMasterflammeFlamingo DELUXEAquaflam