Spočítat výkon krbu či kamen

Ventilátory

Bezchybné, bezproblémové a rovnoměrné rozmístění tepla

Složitější konstrukce domů, budov a vzdálenější místnosti vyžadují rozvod teplého vzduch pomocí ventilátoru, aby se ohřátý vzduch dostal přesně tam, kam má. Jedná se i vynucenou cirkulaci vzduchu. Technicky to ovšem není žádný problém, byť by instalace měla být svěřena odborníkovi.

Jak to funguje?

Pomocí ventilátoru je nasáván teplý vzduch z krbové komory, ten do potrubí prochází přes filtr prachových částic a je rozváděn za pomocí ohebného a izolovaného potrubí do jednotlivých místností. K rozvětvení rozvodu lze využít rozbočovací skříňky nebo různé kanály a kolena. Jednotlivé vývody jsou zakončené ventilačními mřížkami.

Chytré spouštění i vypínání

Samostatný ventilátor nebo ventilátor s filtrem je určen k zajištění oběhu vzduchu. Jeho funkce je založena na automatickém sepnutí ve chvíli, kdy je dosaženo požadované teploty. Obdobně pak pokles teploty ventilátor vypne. Je schopen nepřetržitého provozu, o který se v podstatě vůbec nemusíte starat. Ventilátor lze použít po flexibilní potrubí, pozinkované rozvody i čtyřhranné rozvody.

Ventilátor lze využívat pro rozvod horkého vzduchu z krbu, u klimatizačního systému pak také pro vysávání nadměrného množství horkého vzduchu z klimatizované místnosti.

Podle potřeby regulujte

Pokud chcete mít pod dohledem otáčky, je možné ventilátor napojit k samostatnému regulátoru. Podobně prakticky fungují i automatické regulace hoření – za pomocí vzduchové klapky se kontroluje proces hoření, ten je tak vlivem plynulého usměrňování regulace čistý, optimální a prodlužuje celkový proces vytápění.

Filtry zvlášť nebo dohromady

K jednotlivým ventilátorům si můžete pořídit také samostatné mechanické filtry do rozvodů teplého vzduchu. Vložka s filtrační mřížkou je snadno vyměnitelná, proto ji můžete bez problémů pravidelně čistit.

Produktové řady

UniflamNordflamHS FlamingoAquaflam VARIOInvictaMasterflammeFlamingo DELUXEAquaflam