Spočítat výkon krbu či kamen

Tepelně izolační desky

Izolace krbu si vyžaduje použití kvalitních materiálů. Mezi nejoblíbenější stavebí a tepelně izolační desky patří Skamotec, Thermax, Silca či Promasil. Tyto izolační desky jsou pokládány za ty nejlepší, které můžete sehnat na našem trhu. Na lepení těchto tepelně izolačních desek výrobci doporučuje použití originálního lepidla, které naleznete v naší nabídce. Nabízíme Vám i hliníkové izolační pásky, které mají vysokou tepelnou odolnost spolu s tepelně izolační minerální vatou.

Odizolujte svůj krb snadno a naprosto bezpečně!

Pokud řešíte krbovou obestavbu, řešíte jistě i správnou tepelnou izolaci. K izolaci topného tělesa se nejlépe hodí tepelně izolační desky. Kvalitní desky v sobě spojují ideální kombinaci izolačních a mechanických vlastností. Měly by být pevné, aby zajistily potřebnou tuhost stavby. Desky musí mít vyváženou teplotní křivku a musí se dát snadno opracovat.

Izolační a stavební desky SKAMOTEC

Desky značky SKAMOTEC se řadí mezi špičkové stavební materiály. Mají vynikající tepelně-izolační vlastnosti, a proto se perfektně hodí pro obestavbu krbových vložek. Jejich struktura je pevná, samonosná a velmi málo prašná. Spojuje předezdívku a tepelnou izolaci v jednom. Splňuje také náročné normy, i co se týče požadavků na nehořlavost a zdravotní nezávadnost. Jedná se o ekologický výrobek s bezproblémovou likvidací. V nabídce v tloušťce od 25 do 50 mm.

Izolační a stavební desky PROMASIL

Vynikající vlastnosti mají také zdravotně nezávadné desky PROMASIL. Jsou vyvinuty speciálně pro stavbu krbů a kamen a díky své inovativní konstrukci umožňují zeslabení tloušťky izolace, což uvítáte především tam, kde bojujete o každý centimetr prostoru. Desky mají nízkou tepelnou vodivost a nízkou schopnost akumulovat teplo. Vyznačují se také vysokou pevností a jednoduchou opracovatelností běžnými nástroji na úpravu dřeva.

Izolační a stavební desky SILCA

Přinášejí dokonalou izolaci akumulačních staveb, tedy akumulačních krbů, kachlových kamen, sporáků a dalších topidel i v dřevostavbách. Hodí se k izolaci komínů a stěny u volně stojících krbových kamen.

Izolační a stavební desky THERMAX

Mezi další vynikající kamnářské materiály lze řadit desky THERMAX, které patří mezi pevné a kompaktní izolanty. Jsou zdravotně nezávadné a neuvolňují žádné škodliviny ani při působení vyšších teplot.

Nehřlavé a stavební desky CEMVIN

Mnohostranné využití najdou také vláknocementové desky CEMVIN. Používají se nejen pro kamnářství, ale i další místa, kde je kladen důraz na příznivé pevnostní, tepelné a protipožární vlastnosti.

Při stavbě krbu vám pomohou také další kamnářské potřeby, především penetrace, kamnářská lepidla, kamnářské omítky, žáruvzdorné malty a podobně.

Produktové řady

UniflamNordflamHS FlamingoAquaflam VARIOInvictaMasterflammeFlamingo DELUXEAquaflam