Powered by Smartsupp
Spočítat výkon krbu či kamen

Vysavače na popel - Objem nádoby - 20 l

Vysavače na popel - praktičtí pomocníci v boji s popelem

Věděli jste, že vysavače se používají i v souvislosti s krbovými kamny? Tyto praktické krbové vysavače jsou navrženy tak, aby umožňovaly jednoduše a bezpečně vysávat popel z krbu, případně z kamen. Některé modely jsou dokonce vybaveny účinnými filtry, které chrání před únikem škodlivých částic, jako jsou například jemný prach a saze, do okolí. Zkrátka při vysávání kvalitním vysavačem na popel máte garanci toho, že všechny nečistoty skončí skutečně vždy uvnitř něj.

Tyto vysavače, jež vás navždy zbaví starostí s pracným vynášením popela, jsou k dispozici v různých velikostech, s odlišnými výkony a v několika cenových rozmezích. Každý si tedy zajisté najde vysavač popela, jenž je vhodný právě pro jeho krbová kamna. Kde takovýto vysavač koupit? Ve specializovaných obchodech s krby a krbovými vložkami. Takže i my jej máme skladem v našem internetovém obchodě - koupit vysavač na popel můžete zde.

 Jak funguje vysavač popela, a podle čeho poznat ten kvalitní?

Vysavač popela funguje tak, že pomocí vysokotlakého vzduchu, případně pomocí motoru s vysokým sacím výkonem nasává popel a saze z krbu, grilu nebo jiných domácích zařízení a ukládá jej do vhodně tvarovaného sběrného zásobníku. Jak již bylo zmíněno, tak některé modely mohou i mít filtrační systém, jenž zachytává jemné částice, aby se zabránilo jejich úniku zpět do okolí.

Co by měl splňovat kvalitní vysavač na popel? Kvalitní vysavač na popel by měl nabízet kupříkladu vysoký výkon nasávání, aby dokázal efektivně nasávat popel a saze z krbových kamen. Dále by měl mít snadno vyjímatelný a vyčistitelný sběrný zásobník pro snadnější péči o něj. V neposlední řadě by měl být i pohodlný a snadno ovladatelný, aby bylo snadné a příjemné ho používat. Z pohledu bezpečnosti je pak žádoucí, aby byl vybaven zmíněným filtračním systémem, který zabrání úniku jemných částic do ovzduší.

 Co dále by měl mít kvalitní vysavač na popel? A jak správně vysávat?

V neposlední řadě je potřeba řešit i kvalitu konstrukce vysavače na popel. Ten by měl určitě být především robustní a odolný, aby se vám za to mohl odvděčit dlouhou životností. Stejně tak důležitá je i dostatečná kapacita - vysavač na popel by tedy měl mít dostatečně velký sběrný zásobník na popel, aby bylo možné ho používat bez nutnosti ho často vyprazdňovat.

Jak vlastně s takovýmto vysavačem pracovat? Jedná se o krbové příslušenství, jež je určeno výhradně k vymetání studeného popela. Proto před tím než začnete vysávat, tak nechejte popel vychladnout alespoň na teplotu, při níž se nedá klasifikovat jakožto horký. Doporučováno je též začít vysávat z vnějšku ke vnitřku krbových kamen, abyste se vyhnuli rozvíření popela do stran.

 Co dále ještě potřebujete v péči o krbová kamna?

Pokud váš vysavač na popel nemá filtr, tak se určitě bude hodit ochrana dýchacích cest, tedy respirátor, abyste se vyhnuli kontaktu s jemnými částicemi a prachem. Pokud váš vysavač na popel naopak filtr má, tak se zas ujistěte, že filtry vysavače jsou čisté, aby bylo zajištěno správné nasávání. Důležité je též pravidelné vyprazdňování zásobníku vysavače na popel - tím snížíte jeho míru opetřebovávání a zanášení.

Dále si připravte i všechny další potřebné pomůcky pro dokonalé vyčištění krbových kamen od popela. Konkrétně kromě vysavače na popel můžete v některých situacích potřebovat ještě i nádobu na popel či lopatku na popel pro dočištění popela, jenž se vám nepodařilo vysát. Důležité je i správné skladování - skladujte vysavač na bezpečném místě a nikdy jej na delší čas neskladujte, když má zásobník plný popela.

Produktové řady

UniflamNordflamHS FlamingoAquaflam VARIOInvictaMasterflammeFlamingo DELUXEAquaflam