Spočítat výkon krbu či kamen

Diskuse

Tomáš

Dobrý den,
Mám krbovou vložku se zadním přikládámím. Přední stranu mám v obýváku a zadní v technické místnosti.
Část co je v technické místnosti bych chtěl obezdít izolčními deskami tak aby mi do tech. místnosti šlo co nejméně tepla.
Které by jste mi z vaší nabídky doporučili pro co nejlepší izolaci? Jakou sílu?
A měl bych pod ně dát ještě vatu ,nebo tam nechat volný prostor? Jde jen o odizolování té části co je v technické místnosti.
Děkuji

Technická podpora (Administrátor)

Dobrý den,

z naší nabídky se na tento Váš problém hodí všechny z tohoto odkazu: https://www.krbylevne.cz/tepelne-izolacni-desky... sílu bych zvolil 40 mm. Pod desky není třeba již nic dávat. Pokud budete ještě něco potřebovat, kontaktuje nás prosím na telefonu: 222 262 261, nebo na emailu: podpora@krbylevne.cz

Za technickou podporu Tomáš

Luděk Vrbka

Dobrý den.
Můžete mi poradit jak postupovat při obezdívání krbová vložky? Vložka bude v pokoji a zadní část se bude nacházet v koupelně za 15cm příčkou z plných cihel. Můžu provést obezdivku z klasických plných cihel, tak aby teplo sálalo do koupelny?

Technická podpora (Administrátor)

Dobrý den,

Podívejte se na tyto odkazy, kde najdete potřebný materiál a k tomu Vám zasílám i článek o krbových mřížkách:

https://www.krbylevne.cz/advisor/material-na-stavbu-krbu

https://www.krbylevne.cz/advisor/vypocet-velikosti-krbove-mrizky

Obezdívka by měla být z materiálu který nebude propouštět teplo na zeď atd. Raději bych doporučil šamotové cihly, které snesou větší teploty nez cihly klasické.

Za technickou podporu Tomáš

Vojtech carny

Ahoj jak mam udelat pruduchy dik

Technická podpora (Administrátor)

Dobrý den,

průduchy by Vám měl udělat kamnář, který by měl spočítat jak velké budou, poté bychom Vám doporučili krbové mřížky z naší nabídky.

Za technickou podporu Tomáš

Tomáš Buryška

Dobrý den.
Prosím vás potřeboval bych pomoc s obkladem krbové vložky.
Jaké materiály na to použít.Sílu desek jakou izolaci za vložku.Spotřeba materiálu.Kde udělat větrací mřížky a vlastně vše potřebné.

Technická podpora (Administrátor)

Dobrý den,

na obklad krbové vložky jsou nejvhodnější tepelně izolační desky, síla desek by se měla pohybovat nad 30 mm, desky se k sobě lepí kamnářským lepidlem a poté sešroubují. Krbové mřížky se zabudovávají pod krbovou vložku a nad krbovou vložku. V případě nesrovnalosti, nás prosím kontaktujte na mailu podpora@krbylevne.cz

Za technickou podporu Tomáš

Radek Kuba

Zdravím, měl bych dotaz ohledně obezdění krbové vložky. Chtěl bych použít nehořlavý sádrokarton. Je to možné? Děkuji

Technická podpora (Administrátor)

Dobrý den, toto určitě nedoporučujeme! K obezdění krbové vložky jsou zapotřeby desky "izolační". To znamená, že nepropouštějí na povrch teplo, které vzniká uvnitř krbové obestavby. Uvnitř krbových obestaveb vznikají teploty 250 - 300 °C a to na povrchu mít nechcete :). Doporučujeme tedy použít tepelně izolační desky Silca, Promasil, Grenaisol, které jsou k tomuto účelu určené - https://goo.gl/duK3Br

Za tým našeho e-shopu - Martin

Zobrazit všechna hodnocení