Powered by Smartsupp
Spočítat výkon krbu či kamen

Sporáky s výměníkem - Barva - bílá

Sporák s teplovodním výměníkem vám zajistí vyšší úsporu energií za vytápění. Sporáky s výměníkem se vytápějí palivovým dřevem a předávají maximum tepla do ohřevu vody a vy potom takový sporák můžete využít i na vytápění místností. Bez obav na něm můžete také vařit, péct či ohřívat pokrmy. Nahlédněte do naší nabídky a vyberte si z několika barevných možností podle libosti. Ke všem typům sporáků vám nabízíme dopravu zdarma.

Prostorný sporák, na kterém připravíte jakékoli jídlo a vytopíte celý dům

Kuchyňský sporák na dřevo s výměníkem jedinečným způsobem spojuje stylové vaření s možností vytápět vzniklým teplem celé obydlí. Vařte a pečte tradičně jako naše babičky, vyzkoušejte dokonalý způsob přípravy pokrmů na sporáku ohřívaném ohněm. Vůně dřeva a přirozené tepelné pohodlí nenahradí nic jiného.

Sporák s bohatou výbavou

Sporáky na dřevo mají překvapivě vysoký výkon a jsou k dispozici v nejrůznějších typech a stylech tak, že se přizpůsobí klasickému i velmi modernímu stylu bydlení. Rozměrná topeniště jsou buď s uzavřenými dvířky, nebo s prosklenými dvířky pro zajištění vyššího vizuálního efektu a přehledu o spotřebě paliva. Fungují zároveň jako klasická krbová kamna nebo oblíbené vestavěné krbové vložky.

Množství funkcí

Sporák na dřevo s výměníkem promyšleným způsobem propojuje praktickou hodnotu ohřívání a pečení pokrmů se současným výhřevem celého domu. Sporák, který je navíc vybavený i troubou, zajišťuje snadné a rychlé pečení. Snadno připravíte vynikající křupavou husu, nebo pokud máte radši sladké, tak voňavou kyprou bábovku. Kontrolu teploty obstará vestavěný teploměr.

Usměrnění teploty

Sílu ohřevu je možné regulovat soustavou otvorů (ve formě růžice nebo posuvné páčky). Množství vpouštěného vzduchu tak ovlivňuje rychlost hoření a koncentraci vzniklého tepla. Více vzduchu znamená vyšší rychlost ohřevu. Již zakrátko dokážete regulovat teplotu plotny dle potřeby a budete vařit jako šéfkuchař.

Potřebné příslušenství

Napojení na komín přes kouřovody je možné zajistit přes zadní nebo boční stěny, podle typu, nebo i přímo z plotny.  Pro uložení paliva lze využít zásuvek nebo prostoru pod sporákem.  Praktickou součástí je i krbové nářadí, které slouží pro snadnou a rychlou údržbu či přípravu topeniště.

Sporáky na pevná paliva vám ušetří peníze za chod domácnosti. Jako doplněk si k takovému sporáku můžete přiobjednat i speciální sklokeramickou desku, jejíž sklo vydrží přímý plamen. Skvěle ji využijete při vaření ve velkých hrncích nebo při zabijačkách. Díky vysoké výhřevnosti 150 m3 uvaříte prdelačku i v 15 l hrnci!

Když už budete mít nový sporák, kupte si také nové kouřovody podle obvodu a materiálu a komínová dvířka bílé a červené barvy. Už zbývá jen poslední bod a vše bude dokonalé. Vyberte si z našich doplňků. Nabízíme vám krásné proutěné koše různých tvarů nebo krbové nářadí, které se stane funkčním doplňkem.

Produktové řady

UniflamNordflamHS FlamingoAquaflam VARIOInvictaMasterflammeFlamingo DELUXEAquaflam