Spočítat výkon krbu či kamen

Stavba krbu a obezdění krbové vložky - Průměrná spotřeba - 0,2 kg/m2

Stavba krbu a obezdění krbové vložky je jednou z velice důležitých věcí, které bychom neměli podceňovat. Ke stavbě krbu a obestavbě krbové vložky proto doporučujeme použít jen stavební materiál k těmto účelům určení. Jedná se především o stavební materiál jako je například tepelně izolační deska Silca, Promasil, Thermax, Skamotec, kamnářské lepidlo, kamnářská malta, kamnářská omítka, kamnářská perlinka a různé jiné kamnářské příslušenství. Pokud je pro Vás stavba krbu a obezdění krbové vložky „španělskou vesnicí“ a nejste zrovna odborník, neváhejte se proto na nás obrátit. Rádi Vám poradíme a se stavbou krbu Vám pomůžeme.

Krb dodá vašemu obydlí to pravé kouzlo

I když je krb obecně považován za topidlo, jeho účel je mnohem širší. Plní především estetickou úlohu, neboť se stává dominantním prvkem místnosti, tím, co každého hned upoutá. Umí navodit příjemnou relaxační a útulnou atmosféru, neboť je známo, že pohled do ohně navozuje pozitivní uvolnění mysli a pocit klidu. Kvalitní stavba krbu dokáže spojit všechny představy, které o svém krbu máte, a zároveň zajistit dokonalou bezpečnost a dlouhou životnost všech komponentů.

Dokonalá izolace

Základem stavby krbu jsou tepelně izolační desky. Jejich smyslem je účinně odizolovat vysoký žár, který krb vydává do stěn místnosti, ke kterým je stavěn. Krbové izolační desky tak mohou teplo odštítit nebo je pohltit a takto naakumulované dále postupně předávat do okolí, čímž se zvýší výhřevnost krbu.

Kvalitní tepelně izolační desky odolávají vysokým teplotám, aniž by docházelo k jejich rozpadu a zároveň neuvolňují žádné nebezpečné částice do okolního vzduchu. Jsou pevné a lehké, vhodné pro snadnou manipulaci. Úprava desek je jednoduchá za pomocí ruční pilky, případně brusných nástrojů určených pro sádrokartony.

Jak a čím vše správně upevnit?

Mezi základní kamnářské potřeby patří rozhodně šamotová malta, protože dokáže odolávat vysokým výkyvům teplot a zároveň zajistit, aby upevňované materiály perfektně držely na místě. Nejen pro stavbu krbu, ale také pro jeho případné úpravy a opravy lze využít žáruvzdorný tmel, jíl nebo modelovací omítku s hydraulickou vazbou, kterou lze nanášet ve vrstvách libovolné tloušťky, modelovat jí nebo zapravovat římsy, rohy a podobně.

Ke zpevnění a vyrovnání tepelných roztažností materiálu krbu se používají další kamnářské materiály, jako jsou odolné perlinky a lepidla, pro izolaci krbových obezdívek se používají izolační vaty, jejichž jednotlivé díly spolehlivě podrží kamnářské pásky. Se spoji a různými otvory si poradí speciální silikony, které vytvoří tvrdou spárovací hmotu.

Jedinečný vzhled

Důležitým prvkem stavby krbu je jeho obestavba. Ta dotvoří konečný zevnějšek topidla a zároveň udá perfektní design celé místnosti. Volba té pravé obestavby je pak tedy ovlivňována především estetickým záměrem, tedy tím, jak má krb působit. Dokonalého výsledku lze dosáhnout oblíbenými rustikálními prvky z přírodních materiálů, nebo moderními kamennými styly.

Produktové řady

UniflamNordflamHS FlamingoAquaflam VARIOInvictaMasterflammeFlamingo DELUXEAquaflam