Spočítat výkon krbu či kamen

Plynové topení - Akce

Dalšími druhy paliv, s nimiž si naše plynová kamna rozumějí jsou zemní plyn a propan. Dále si potrpíme i na kvalitu materiálů, z nichž jsou kamna na plyn vyrobená - konkrétně na jejich výrobu je používána vysoce kvalitní ocel, jež v kombinaci s krásným designem vynikne v každém interiéru. Krom nadčasového designu je samozřejmě myšleno i na bezpečnost, všechna kamna jsou vybavena pevnými skly, jež nepopraskají ani při těch nejvyšších teplotách. A zároveň mají řadu pojistek a hlídačů, aby nedošlo například k úniku spalin do místnosti. 

Plynové topení - Rychlé a levné vytápění 

Pokud k vám domů hledáte vytápění, jež bude zároveň účinné a finančně nenáročné, pak jste ho objevili v plynovém topení. Takovéto topení se totiž může chlubit podobnými vlastnostmi jako elektrická topidla, ale za daleko nižší náklady. Jednou z hlavní přednostní plynových krbových kamen je krom nízkých nákladů i rychlost, s jakou dokáží celý prostor vytopit. Stačí jim několik málo minut, a i méně frekventovanou a prochladlou místnost dokáží prohřát do plně uživatelného stavu. 

Navíc plynová krbová kamna je možné zapojit i v objektech, kde není rozvod a přípojka plynu, neboť většina z nich je napojitelná na propan-butanové lahve. Konkrétně ve svých útrobách mývají prostor na 5 či 10 litrové lahve s propan-butanem. Možnost využívat je bez napojení k plynové přípojce tedy mnohonásobně zjednodušuje jejich montáž a obsluhu. Vlastně obecně vzato patří plynová kamna k těm nejsnadněji použivatelným kamnům na trhu. 

 

Při výběru plynových krbových kamen se zaměřte především na jejich výkon. Ten se standardně pohybuje od 2 do 6 kW s tím, že pro vytápění menších místností do 50 metrů krychlových (délka x šířka x výška místnosti) si vystačíte s kamny o výkonu do 3 kW. Pro prostory větší než 100 m3 pak volte plynová kamna s výkonem alespoň 4 kW. Za zmínku stojí i vysoká účinnost našich krbových kamen na plyn - ta se pohybuje mezi 82 až 92 %. 

 Postavte si plynový krb dle vašich přání 

Pokud si z naší nabídky plynových krbů nevyberete, můžete se podívat na plynové krbové vložky. Ty vám totiž umožní si následně krb postavit přesně podle vaší fantazie. Svými vlastnostmi se navíc neliší od plynových krbových kamen, tudíž i zde na vás čeká okamžité teplo za málo peněz. Jedinou odlišností je tak širší nabídka rozměrů a hmotností plynových krbových vložek.  

Jmenovitě máte u nás možnost si k vám domů obstarat plynové krbové vložky o rozměrech od 438x951x1387 milimetrů až po 2100x897x481 mm. Hmotnost takovýchto plynových vložek pak činí od 90 do 245 kilogramů. Při stavbě krbu s plynovou krbovou vložkou se samozřejmě neobejdete ani bez krbové obestavby a kamnářských potřeb - vše pro vás máme skladem. Stejně tak máme i kouřovody, pomocí nichž celý krb můžete připojit ke komínu. 

 Přenosné plynové ohřívače  

Zatímco v případě plynových krbových kamen a vložek se počítá s jejich pevným umístěním, tak plynové ohřívače tu jsou od toho, abyste je mohli čas od času přemísťovat. To znamená, že díky nim budete schopni jeden den vytápět třeba zimní zahradu a druhý den zas krytý bazén. Až tak praktické jsou. Ke svému provozu využívají propan-butanovou láhev, jež je oku neviditelná, neboť je elegantně umístěna uvnitř konstrukce ohřívače. 

Oproti výše zmíněným zařízením se liší ještě vyšším výkonem. Konkrétně výkon námi nabízených plynových ohřívačů činí 8,2 kW! Jsou tedy určené k vytápění opravdu velkých prostor - akorát si dejte pozor na to, aby byly vždy dobře odvětrané. Navíc mají opravdu dlouhou výdrž, s jednou lahví propan-butanu a na maximální možný výkon vám vydrží déle než 24 hodin. Plynové topení je prostě boží! 

Produktové řady