- Domů
- Krbová kamna
- Horkovzdušné kotle
- HIGHER horkovzdušná kamna a kotel na tuhá paliva PN2 - 20kW
HIGHER horkovzdušná kamna a kotel na tuhá paliva PN2 - 20kW
HIGHER horkovzdušná kamna a kotel na tuhá paliva PN2 - 20kW
Horkovzdušná kamna a kotle značky HIGHER jsou moderní a spolehlivá řešení pro vytápění vašeho domova, chaty či průmyslových prostor a dílen. Tyto produkty jsou navrženy tak, aby poskytovaly vysokou účinnost a šetřily náklady na palivo.
Horkovzdušná kamna HIGHER, jsou vyrobená z nejvyšší kvality atestovaného kotlového plechu a nabízejí jmenovitý topný výkon 20 kW a maximální topný výkon 23 kW. Díky velké spalovací komoře a efektivnímu designu vzduchového pláště dosahují účinnosti až 72 %. Horkovzdušná kamna HIGHER jsou vybavena vyměnitelným litinovým roštem, velkými nakládacími dvířky a deflektorem kouřovodu, který snižuje spotřebu paliva až o 30 %.
Kotel HIGHER na tuhé palivo je ideální volbou pro vytápění rodinných domů, chat nebo menších provozů. Kotel HIGHER je vyroben z nejvyšší kvality atestovaného kotlového plech o tloušťce 5 mm. Kotel HIGHER je vybaven axiálním nuceným ventilátorem, který zajišťuje vysokou účinnost spalování a nízké emise CO.
Produkty HIGHER jsou vyrobeny z nejvyšší kvality a splňují nejvyšší standardy. Jsou vhodné pro ty, kteří hledají spolehlivé řešení pro vytápění.
![]() |
![]() |
| Jmenovitý výkon | 20 kW |
|---|---|
| Kouřovod | 130 mm |
| Barva | Černá |
| Norma | EN13240: 2006 |
| Palivo | Doporučené tvrdé dřevo s vlhkostí ? 20 % * mg / Nm3, brikety, uhlí jen jako přísada do 10% |
| Spotřeba paliva | 1,5 kg/hod |
| Vytápěcí schopnost | 230 m2 |
| Účinnost | 72 % |
| Průtok vzduchu | 2910 m3/hod. |
| Hmotnost | 180 kg |
| Energetická třída | A |
| Maximální výkon | 23 kW |
| Teplota spalin | 292,3 °C |
| Rozměr horních dvířek ŠxV | 365x215 mm |
| Rozměr spodních dvířek ŠxV | 365x295 mm |
| Značka CE | A |
| Index energetické účinnosti | 110 |
| Průměr ventilátoru | 300 mm |
| Motor | 4P |
| Zabezpečení | Označení CE + ochranná síť |
| Rozměr litinového roštu | 210x300 mm |
| Rozměr horního otvoru ŠxV | 285x195 mm |
| Napájení ventilátoru | 230/50 V/Hz |
| Výška nožiček | 140 mm |
| Rozměr spodního otvoru ŠxV | 285x265 mm |
| Rozměr topeniště ŠxHxV | 380x450x500 mm |
| Vzdálenost od hořlavých materiálů | 1,2 m |
| Typ ventilátoru | Axiální nucený |
| Průměr výdechů pro rozvod vzduchu | 120 mm |
| Materiál ventilátoru | Kov |
| Proudový odběr ventilátoru | 0,30 A |
| Otáčky ventilátoru | 1380 ot./min |
| Emise CO při 13 % O2 | 0,5 % |
| Celkový rozměr ŠxHxV | 485x790x1030 mm |
Lidé si k tomuto produktu nejčastěji kupují


Kraft&Dele vysavač na popel 20L KD489


Kraft&Dele separátor popela 20L KD479


PE-PO pevný podpalovač 40 podpalů


PE-PO čistič krbových skel 500 ml


PE-PO podpalovač z dřevité vlny 100 ks


PE-PO tekutý podpalovač 500 ml


PE-PO tekutý podpalovač 1 l


PE-PO podpalovač z dřevité vlny 32 ks


PE-PO gelový podpalovač 1 l


PE-PO dřevěný podpalovač 32 podpalů


PE-PO pevný podpalovač - krabička


PE-PO čisticí poleno 1100 g


PE-PO kominíček 5 ks


PE-PO čistič grilů 500 ml
Související produkty


Kouřovod - trubka 130mm/25cm/1,5mm


Kouřovod - trubka 130mm/50cm/1,5mm


Kouřovod - trubka 130mm/100cm/1,5mm


Kouřovod - koleno 90/130mm/1,5mm


Kouřovod - koleno 45/130mm/1,5mm


Kouřovod - koleno 90/130mm/1,5mm s čistícím otvorem


Kouřovod - zděř 130mm/1,5mm


Kouřovod - růžice 130mm/0,5mm
Alternativní produkty


HIGHER horkovzdušná kamna a kotel na tuhá paliva PN1 - 15kW


HIGHER horkovzdušná kamna a kotel na tuhá paliva PN2 - 20kW


HIGHER horkovzdušná kamna a kotel na tuhá paliva PN3 - 25KW


HIGHER horkovzdušná kamna a kotel na tuhá paliva PN4 - 35kW


HIGHER horkovzdušná kamna a kotel na tuhá paliva PN5 - 50kW



















Dnes Vám poradí Martin





