Powered by Smartsupp
Spočítat výkon krbu či kamen

Krbové vložky s výměníkem - Kouřovod - 200 mm

Máte zděný krb a rozhodli jste se pomocí něj vytopit i okolní místnostiV tom případě jsou pro vás krbové vložky s výměníkem jsou nejvhodnější variantou. Krbová vložka je vlastně hlavní a centrální část krbu, která se zasadí do zděného jádra. Díky tepelnému výměníku se pak vytvořené teplo rozvádí do dalších pokojů nebo se používá pro ohřev teplé vody. Vyberte si typ a vzhled teplovodní krbové vložky přímo u nás, v naší široké nabídce jistě najdete tu pravou.

Zděná krbová vložka vyčaruje pohádkovou domácnost

Zděný krb je jeden z nejlepších způsobů, jak si doma dopřát přirozené teplo. S prosklenými dvířkami navíc nepřijdete ani o jedinečné vizuální efekty, které umí ztvárnit pouze přirozeně čistý oheň. U plamenů ohně se dobře relaxuje, hraje, pracuje i usíná.

Rozvod získaného tepla i do dalších pokojů

Běžný krb je vybaven krbovou vložkou, která příjemně vytopí celou místnost. Chceme-li ale takto vytopit více místností? Je tu řešení. Jedná se o horkovzdušnou krbovou vložku s výměníkem. Jak to funguje? Při zatopení je teplem z topeniště vyhřívaná nejen místnost, kde se krb nachází, ale také voda ve výměníku. Výměník je napojen na rozvod tepla po domě a vytápí tak i další pokoje. Zároveň může ohřívat i užitkovou vodu. Tento způsob topení plně nahradí klasické vytápění nebo se s ním může i kombinovat (elektrický nebo plynový kotel se po zatopení v krbu či v kamnech automaticky vypne).

Příjemné teplo po dlouhý čas

Krbové vložky s výměníkem dokáží protopit obydlí ve velmi krátké době a dodávají stejnoměrné a dlouhotrvající teplo. Využijete je v objektech stále i dočasně užívaných.

Stavební materiál pro obestavbu

Krbové vložky se dle potřeby zazdí do stěny. Kde to není možné, lze využit praktickou a velmi pěknou obestavbu z přírodních materiálů. Sami si tak můžete vykouzlit krb jako ze zámku. K obestavbě krbu je třeba jen běžný stavební materiál nebo stavební materiál vhodný pro kamnářské účely, tedy s vyšší odolností proti výkyvům teplot, jako je speciální malta, omítka či perlinka na zpevnění. Pro těsnění lze využít i další kamnářské potřeby, jako je lepidlo, silikon či pásky k upevnění tepelně izolačních desek.

Litina nebo ocel?

Tradičním materiálem pro výrobu krbových vložek je litina nebo ocel, používají se také nerezový plech, šamot a sklo. Litinové vložky jsou známé vysokou odolností proti vzniku rzi, nepropalují se. Litina velmi rychle po zatopení produkuje teplo, a proto se využívá hlavně u systémů s teplovzdušnými rozvody.  Pro ocelové vložky, potažmo vložky z ocelového plechu, se používají vnitřní šamotové nebo vermeculitové desky nebo vyzdívky.

Ceny plynu a elektřiny stoupají raketovým tempem. Nebuďte na těchto energiích zcela závislí a zajistěte si jinou alternativu. Vytápění interiéru pomocí krbových kamen nebo krbové vložky s výměníkem, je levnější, ekologičtější a velice efektivní. Teplo, které se ve výměníku vytvoří, dokáže sálat i několik hodin a zajistit tak teplo na celé odpoledne či večer. Pokud hledáte krb, který by měl splňovat především designovou funkci, můžete zkusit i moderní variantu zvanou biokrby. Jedná se o krby na biolíh, jsou vzhledově zajímavé a poskytují dekorace s bezpečně hořícím ohněm. Navíc jsou bezkouřové a bezzápachové.

Myslíme nejen na to, jak bude krbová vložka s  teplovodním výměníkem fungovat, ale na to jak bude vše vypadat zvenčí. Pro doladění celkového vzezření krbu u nás můžete pořídit i různé krbové obestavby. Jsou připraveny jejich rustikální, moderní i dřevěné varianty, které ladně doplní váš krb či vestavěnou krbovou vložku. Pořiďte si u nás některou z nich, z širokého sortimentu si jistě vyberete i tu vaši. Vzhled je jedna věc, ale mnohem důležitější je bezpečnost provozu krbové vložky. V nabídce jsou pro vás nachystány prověřené ventilátory a regulátory otáček. Vyberte si u nás, vhodný typ vytápění pro váš dům.

Produktové řady

UniflamNordflamHS FlamingoAquaflam VARIOInvictaMasterflammeFlamingo DELUXEAquaflam