Diskuse

Vít Pelčák

Dobrý den.
Sháním krbovou vložku do právě stavěného domku energetické náročnosti ve skupině B.
Obývák bude spojen s kuchyní a bude mít plochu asi 40 m2. Kvůli čistotě potřebuji možnost přikládat zezadu.
Chtěl bych to jako záložní zdroj tepla ale asi častější využití bude prostě pro společné večery u krbu.
Komín a přívod vzduchu bude samozřejmě zajištěn.
Vzhledem k vytápěné ploše a energetické nenáročnosti domu nebude potřeba nic výkonného ať nemusíme větrat a taky jej nebudeme používat až tak často, takže i cena je důležitá.
Na druhou stranu bych ale rád ať nám vydrží a není ošklivá, takže nehledám jenom to nejlevnější.
Můžete mi poradit?

Jiřík

Dobrý den, sháním krbovou vložku na terasu, u které budeme moci posedět, ale i v ní něco ugrilovat, takže nějakou rozměrově velkou a hlavně asi hlubokou. Bylo by nějaké doporučení?

Zdenek Jedlička

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, chci koupit krbovou vložku, kterou následně budu obestavovat. Nicméně, je možné krbovou vložku koupit už teď, když budu přes zimu pracovat uvnitř abych si mohl zatopit? Nebo vložka musí být obestavěna aby se v ní mohlo topit.?

Technická podpora (Administrátor)

Dobrý den,

v krbové vložce je určitě možné topit i když nebudete mít ještě obestavbu hotovou. Krbová vložka ale musí být teplovzdušná, v teplovodní se musí topit jen v případě napojení do systému.

Za technickou podporu Tomáš

Lubomír

Dobrý den,
koupil jsem si rohovou krbovou vložku firmy Nordflame, po napojení kouřovodu a odzkoušení ( rozdělávání ohně) jsem zjistil, že při hoření mi vzniká nepříjemné kvílení a pískání. Snažil jsem se lokalizovat zdroj zvuku, vyměnit těsnící šňůru ve dvíŕkách, ale nepomohlo to.
Nevím si s tímto rušivým zvukem rady.
Děkuji.

Technická podpora (Administrátor)

Dobrý den,

Zvuk bude nejspíš pocházet z toho, že si vložka někde přisává vzduch, potřebovali bychom lokalizovat od kud to je (sklo, dvířka, nebo jinde). Nejlepší by bylo, když by jste to mohl natočit a poslat na mail: podpora@krbylevne.cz, koukneme na to a zkusíme něco vymyslet.

Za technickou podporu Tomáš

Jan Socha

Dobrý den.
Před deseti lety jsem si koupil krbovou vložku od výrobce Kratki Zuzana 16kw (Polsko) Letos mi praskla litinová přepážka, která chrání sklo. Můžete mi prosím poradit, kde sehnat náhradní, nebo zda by šla použít z jiného krbu?

Děkuji
Honza

Technická podpora (Administrátor)

Dobrý den,

firma Kratki je náš hlavní dodavatel a tak není problém sehnat jakýkoliv výrobek, nebo náhradní díl do krbové vložky, kontaktujte nás prosím na mailu podpora@krbylevne.cz my Vám pomůžeme.

Za technickou podporu Tomáš

Zobrazit všechna hodnocení