Spočítat výkon krbu či kamen

Diskuse

Erik Šnajd

Dobrý den,
Poptávám krbovou vložku rohovou s rozvodem tepla do druhé místnosti, máte v nabídce
Děkují Erik Šnajd
Tel: 736671719

Pavel Macháček

Dobrý den, mám dotaz...koupili jsme starší dům a v něm se topilo občas krbem respektive v krbové vložce obestavené piskovcem. Jelikož budeme rekonstruovat a chtěli bychom zachovat krb ale na jiném místě,je možno tuto krbovou vložku zkontroloval ultrazvukem nebo jiným způsobem, který určí další využití této vložky ?
S pozdravem Pavel Macháček.

David Tóth

Dobrý den, zakoupil jsem krbovou vložku JONAVA IV. Po instalaci a následném zatopení, mám neustále meluzínu kolem dvířek a to i když se v krbu netopí. Vložka má samostatné potrubí na přisávání vzduchu z venčí. Nechápu proč se snaží tahat vzduch neustále z místnosti. Pomohlo by nějaké přetěsnění? Děkuji za odpověď.

Radek

Dobré odpoledne přeji, nechal jsem si instalovat krbovou vložku s výměníkem od firmy Kratki. Jelikož mi to zapojoval odborník za slovo vzaté, mám pár otázek zda je vše co udělal správně. Krbovou vložku zapojil na již stávající topný systém kde hlavní zdroj je kotel Atmos 25 za krb dal čerpadlo se spínáním při 35C, žádný "třícesťák" jak to mám například u kotle. Oproti kotlu mi právě příjde že krb moc nevytápí. Druhá otázka, krb má 15 kw s tím že 12 jde do vody a má vyhřát 518,399m3, zbylé 3 kw jdou do vzduchu a mají vytopit 100,124m3. Co jsem tak koukal tak mám nejspíš slabý krb. Omlouvám se za takové psaní jen se chci ujistit u odborníků. Předem děkuji za odpověď , s přáním pevného zdraví Kolomazník.

Vít Pelčák

Dobrý den.
Sháním krbovou vložku do právě stavěného domku energetické náročnosti ve skupině B.
Obývák bude spojen s kuchyní a bude mít plochu asi 40 m2. Kvůli čistotě potřebuji možnost přikládat zezadu.
Chtěl bych to jako záložní zdroj tepla ale asi častější využití bude prostě pro společné večery u krbu.
Komín a přívod vzduchu bude samozřejmě zajištěn.
Vzhledem k vytápěné ploše a energetické nenáročnosti domu nebude potřeba nic výkonného ať nemusíme větrat a taky jej nebudeme používat až tak často, takže i cena je důležitá.
Na druhou stranu bych ale rád ať nám vydrží a není ošklivá, takže nehledám jenom to nejlevnější.
Můžete mi poradit?

Zobrazit všechna hodnocení