Powered by Smartsupp
Spočítat výkon krbu či kamen

Kouřovody 2 mm - Průměr kouřovodu - 150/160 mm

Kouřovody v tloušťce 2mm, jsou ocelové kouřovody určené pro krbové vložky, krbová kamna a k odvodu jejich spalin z tuhého paliva. Jsou vyrobené z kvalitního černého plechu o tloušťce 2mm a tím jsou velice odolné a velmi oblíbené. Jsou lakovány černým kvalitním senothermním lakem a tím se výborně hodí do interiérů, kde bývají krbová kamna nebo krbové vložky

Nadstandardně odolné a kvalitní kouřovody 2 mm

Pokud hledáte pro svůj krb jen perfektní materiály, které zaručují dlouhou životnost, bezvadný chod a jedinečnou odolnost, určitě se zaměřte na systém kouřovodů v síle 2mm. Kouřovody spolehlivě odvádějí všechny škodliviny a kouř mimo obydlí. Jsou vhodné k využití pro širokou škálu topidel, jako jsou sporáky na dřevo, krby, krbová kamna, krbové vložky, kachlová kamna atd.

Kouřovody o tloušťce 2 mm

Kouřovody jsou dodávané v tloušťce 2mm, které oproti kouřovodům o tloušťce 1,5 mm, zajišťuje větší odolnost vůči vysokým teplotám. Materiál vystavený velkému žáru má tendenci se rozpínat a po vychladnutí se zase smršťovat. Neustálé opakování těchto teplotních výkyvů může mít za důsledek únavu materiálu a jeho prasknutí. Proto je vhodné u topidel s větší teplotou spalování zvolit kouřovody o tloušťce 2 mm.

I do hůře dostupných míst

Tyto kouřovody jsou pak vhodné k umístění do hůře přístupných míst, kde se kontrola provádí složitěji a je proto důležité mít zde jen spolehlivé a odolné materiály. Výdrž těchto kouřovodů může být až několik desítek let.

Kouřovody by měly být krátké

Odpovídající délka kouřovodu by měla být do 20 % účinné délky komína. Účinnou délkou se myslí vstup do komína až po jeho vrchol. U teplovodní krbové vložky je nutné vzít v potaz také zaústění do komína, které se doporučuje pod úhlem 45°. Pro krbová kamna, kachlová kamna a krby je pak potřeba zaústění do komína pod úhlem 90°.

Kouřovod se skládá z kolen různých úhlů, z trubek, dále může být osazen klapkami, objímkami, montážními svorkami, redukcemi, hlavicemi a růžicemi.

Jaký průměr?

Průměr kouřovodu určuje výrobce daného topného zařízení. Pokud je však třeba průměr regulovat, poslouží k tomu redukce. Ke snížení průměru se používají redukce maximálně o číslo nižší.

Kamnářské potřeby

K případnému dotěsnění mezi přechody a redukcemi je vhodné použít odolné kamnářské těsnící šňůry nebo tmely, které splňují všechny bezpečnostní předpisy.

Produktové řady

UniflamNordflamHS FlamingoAquaflam VARIOInvictaMasterflammeFlamingo DELUXEAquaflam