Diskuse

Najvar Daniel

Dobrý den,
máme rodinný dům a v něm krbové kamna ,ve kterých topíme zhruba jednou za tři dny.Problém je v tom že druhý den netopení v kamnech cítíme,jak studený vzduch proudí komínem přes kamna do místnosti.Prosím o radu a popřípadě jak se to dá vyřešit.
Děkuji.

Technická podpora (Administrátor)

Dobrý den,

Váš problém i nám je záhadou, i když by se přes komín dostal studený vzduch do kamen, tak kamna jsou zavřená a tím pádem by se z kamen neměl studený vzduch dostat. Napište nám prosím více info na email: podpora@krbylevne.cz, zkusíme něco vymyslet.

Za technickou podporu Tomáš

Jana Pavlová

Dobrý večer,
Rekonstruujeme starý dům a máme v plánu postavit v kuchyni kachlová kamna s pecí.
Teď je momentálně hrubá stavba a potřebovali by jsme poradit jaký průměr kouřovodu do komína připravit.
Děkuji moc

Technická podpora (Administrátor)

Dobrý den,

doporučujeme minimální průměr kouřovodu 180mm, je to z důvodu, že ještě nevíte jaký tah budou kamna potřebovat a tak je rozhodně lepší větší průměr než menší.

Za technickou podporu Tomáš

Martin Česák

Dobrý den,
potřebuji na půdě odizolovat střešní trám přiléhající ke komínu. Byla mi doporučená deska silca 25mm, ale mezi trámem a komínem i po odstranění omítky je mezera cca 10 mm.
Kominíkem doporučená žáruodolnost je 800°C+.
Mohu použít desku CEMVIN 5mm dvě na sobě : https://www.krbylevne.cz/p/cemvin-zarobetonova-deska-800x600x5mm. Nevím zda má deska certifikát, příp.kde jej najdu. Nebo doporučte jiné řešení, děkuji Česák.

Technická podpora (Administrátor)

Dobrý den,

Tuto variantu bychom nedoporučovali, desky CEMVIN jsou sice nehořlavé, ale teplo propouštějí. Jediné řešení jsou tepelně izolační desky, které teplo nepropouštějí.

Za technickou podporu Tomáš

Zobrazit všechna hodnocení