Topení, které je šetrné k životnímu prostředí i k peněžence? Ano!

Chytré, úsporné a zároveň ekologicky příznivé topení, to vše dohromady zajistí kamna na pelety s výměníkem. Tepelná kamna tvoří významný a nepřehlédnutelný prvek interiéru a mimo svou estetickou funkci plní i roli účinného topení. Nepotřebujete tak vytápět za pomocí plynu nebo elektřiny, vystačíte si zcela i s biomasou ve formě pelet.

Množství tepla i ohřev vody si regulujete sami

Peletová kamna lze jednoduše připojit na ústřední topení a ohřívat jimi vodu v radiátorech. Jednoduchou regulací si pak sami můžete zvolit, kolik tepla bude předáváno do ohřívané vody a kolik bude proudit do místnosti, kde se kamna, krbová kamna nebo krbové vložky nacházejí. Kamna na pelety jsou vhodná pro všechny typy rodinných domů, především nízkoenergetických, ale skvěle poslouží i na chatách, chalupách, zahradních domech a všech typech bytů.

Prosklená dvířka pro větší pohodu

Elegantní styl zařízení je doplněn dvířky s teplotně vysoce odolnými skly, která navodí nepřekonatelně pozitivní atmosféru místnosti. Skleněná dvířka jsou odolná proti zabarvování a kouřovým šmouhám a zabezpečují tak stálý a dokonalý obraz. Pohled na plápolající oheň uvolňuje pozitivní emoce a navozuje optimální přátelskou, bezpečnou a nenahraditelnou atmosféru.

Správný tah a údržba kamen

Kouřovody odvádějí nepříjemné zplodiny a zároveň tvoří nezbytný prvek a doplněk topidla. Jsou vyrobeny ze speciálních materiálů, které odolávají nejen vysokým teplotám, ale také zbarvování povrchu v průběhu hoření. Ovládací prvky kamen i samotných kouřovodů (klapky) zajišťují plynulou a bezpečnou funkci kamen během celého roku.

Pro bezkontaktní údržbu kamen po i během spalování pak slouží krbové nářadí, a to lopatky, smetáčky nebo kartáče a různé typy pohrabáčů. To vše lze pořídit jednotlivě nebo ve velmi vkusných setech nebo stojáncích.

Zobrazit všechna hodnocení