Powered by Smartsupp
Spočítat výkon krbu či kamen

Flexibilní potrubí a ružice - Prodmax

Kvalitní krbová kamna nebo vestavěná krbová vložka vám zajistí dokonalý požitek a pohodu, kterou přináší přirozený oheň, a to po celý rok. Pokud si tuto pohodu chcete dopřát ve všech místnostech domu, je vhodné využít rozvod teplého vzduchu, který je rozveden z krbové vložky a umožňuje rozvést teplo z obestavby dále do všech obytných místností.

Čím rozvést teplo?

Abyste mohli maximálně využít vzniklé teplo a rozvést ho do dalších místností, musíte si zajistit kompletní teplovzdušný rozvod. Skládá se z několika komponentů, které zabezpečí dokonalé proudění a možnou regulaci tepla.

Flexibilní potrubí

Základem je praktické potrubí ve tvaru ohebné hadice. Je vyrobena převážně z hliníku, jehož kostrou je ocelový drát. Dokonalou tepelnou izolaci tvoří minerální vata různé tloušťky. Potrubí je vybaveno parozábranou, která významně snižuje vznik orosení a brání tepelným ztrátám.

Pro zajištění perfektní funkce celého zařízení slouží také hliníkové potrubí. Jeho smyslem je zajištění správného větracího a klimatického vedení odvodem kouře a prachu. Veškeré vzájemné propoje jednotlivých částí potrubí lze zajistit pomocí stahovací spony, při realizaci pak pomůže i montážní úchyt.

Propojení pomocí růžice

Všechny hadicové systémy někde ústí a je třeba také propojit. Aby bylo vyřešeno dokonale bezpečné vedení tepla bez nežádoucích úniků, využívají se praktické plastové nebo chromové růžice různých průměrů.

U teplovodní krbové vložky a krbých kamen s výměníkem se teplo dá rozvést pomocí výměníku

Co je to výměník?

Výměník je zařízení, ve kterém dochází k ohřevu vody. Díky jeho napojení přes celou topnou soustavu k radiátorům, bojlerům, akumulačním nebo jiným zařízením, je pak tato ohřátá voda rozváděna po požadovaném prostoru a slouží k vytápění nebo k jiné spotřebě. Vytápění pomocí tohoto systému je velmi účinné, proto plně nahradí tradiční způsoby topení, zároveň patří mezi ekonomicky velmi výhodnou variantu, vhodnou i pro nízkoenergetické domy.

Topná zařízení vybavená výměníkem lze pořídit v různých provedeních a v bohatých stylech. Jedná se především o krbová kamna s výměníkem, krbové vložky s výměníkem, kamna na pelety s výměníkem, kachlová kamna s výměníkem a dokonce i velmi oblíbené sporáky s výměníkem.

Produktové řady

UniflamNordflamHS FlamingoAquaflam VARIOInvictaMasterflammeFlamingo DELUXEAquaflam