Není větší klasiky než kotlů na uhlí. Důkazem budiž, že v českých domácnostech jsou stále nejrozšířenějším zařízením používaným pro vytápění. Ale není se čemu divit, neboť tyto kotle jsou dokonalým mixem vysokého výkonu a výhřevnosti, která se vždy postará o perfektní prohřátí všech místností u vás doma, a cenové dostupnosti - automatické kotle na uhlí patří k těm vůbec nejlevnějším, relativně levné je i samotné uhlí. Vyzdvihnout musíme i jejich univerzálnost, v nabídce jsou totiž jak kotle, které se hodí pro cenově výhodné vytápění malých bytů, tak i ty, jež můžete využít k účinnému vytápění velkých domů či rozlehlých komerčních prostor. 

Automatické kotle na uhlí 

Jaké jsou další výhody automatických kotlů na uhlí? V prvé řadě určitě každý ocení jejich nenáročnost na provoz a údržbu. Prakticky jedinou vaší povinností zůstane průběžné doplňování zásobníku uhlím a jeho následné čištění od popela. To vše vám zabere jenom pár minut denně, dokonce ty nejkvalitnější z kotlů na uhlí jsou schopny vydržet bez vašeho zásahu i více než týden.  

Samočinný kotel, jenž se postará o teplo domova 

Ještě méně pozornosti je potřeba věnovat provozu těchto kotlů, ty fungují zcela automaticky. To znamená, že se samy dokáží zapínat v době, kdy jsou potřeba, a naopak vypínat, když už je objekt dostatečně vytopený. To ovšem neznamená, že byste neměli nad kotlem kontrolu - ty jsou totiž běžně obdařeny regulací výkonu, pomocí níž můžete nastavit jak moc chcete přitápět.  

Pro vaši bezpečnost jsou poté kotle vybaveny havarijním termostatem, jenž dokáže zabránit jeho přehřátí. Zapomeňte tedy na to, že kotle nejsou bezpečné, to již dávno neplatí, alespoň ne u nás. V neposlední řadě se musíme zmínit i o vysoké účinnosti spalování našich kotlů. Žádné uhlí tedy nepřijde nazmar, a naopak bude všechno maximálně efektivně využito k vytápění vašeho domu či bytu.

Zobrazit všechna hodnocení