Tyto automatické kotle patří k tomu nejekologičtějšímu na co lze momentálně na trhu s kotli narazit, neboť jakožto palivo používají přírodní dřevěné peletkyDíky tomu je navíc jejich provoz i opravdu levnou záležitostí - pelety totiž nestojí mnoho, případně můžete využívat i ty z vlastních zdrojů. Mezi další výhody automatických kotlů na peletky se pak řadí i jednoduchost jejich obsluhy. Všechny z nich jsou totiž vybaveny velkým zásobníkem na dřevěné pelety, který stačí doplňovat pouze jednou za několik dní.

Automatické kotle na peletky 

Ty nejkvalitnější dokonce mohou zůstat v provozu na jedno doplnění klidně až týden. Podobně často je potřeba z nich vynášet popel.  

Péči o otopné těleso se poté stačí věnovat jednou za měsíc až dva. Obsluha a údržba automatických kotlů na peletky vás tedy nebude obírat o drahocenný čas, který můžete raději strávit s rodinou v příjemném teple, jež vám tyto kotle vždy poskytnou. Pokud by se vám chtělo ušetřit ještě více časumůžete si k tomuto automatickému kotli dokoupit i praktické příslušenství, jež vám ulehčí jeho údržbu - třeba odpopelňovač nebo automatický čistič zásobníku.   

 

Vytápění domu bez námahy? S těmito kotli je to možné! 

Provoz těchto kotlů je, jak již jejich název napovídá, zcela automatický. Kotel si totiž sám dokáže díky regulaci výkonu a naměřené teplotě v domě určit kolik paletek bude využívat. Zásluhou toho kotel poběží jenom ve chvílích, kdy bude skutečně potřeba, což vám ročně ušetří značné množství peněz. Na druhou stranu se nemůže stát, že by tento automatický kotel neběžel v době, kdy je v domě zima.  

K dostání jsou navíc kotle všech možných výkonů - zaručeně u nás tedy najdete automatické kotle na pelety do domů všech rozměrůK vytopení menších nemovitostí vám bohatě postačí základní modely kotlů, naopak pro rozlehlejší objekty budete potřebovat výkonnější automatické kotle na pelety.

Zobrazit všechna hodnocení