X
Produkt byl přidán do objednávky.
Úvod Rady Ochlazovací smyčka

Ochlazovací smyčka

 Pod pojmem ochlazovací smyčka se rozumí„zabezpečení“ zařízení, které zabrání přetopení krbové vložky či krbových kamen, a tím i škodám na Vašem majetku. Jak už jsme uvedli, hlavním cílem a smyslem této ochlazovací smyčky je zabezpečení proti přetopení, ke kterému dochází se zvýšením teploty a tlaku ve výměníku. Pokud chceme předejít tomuto přetopení výměníku, je dobré pořídit si krbovou vločku či kamna právě s touto ochlazovací smyčkou nebo pojistným ventilem.


"neocenitelné PLUS Vaší teplovodní krbové vložky a teplovodních krbových kamen"

Bezpečnostní ventil

Princip funkčnosti ochlazovací smyčky je v tom, že ve výměníku dané krbové vložky nebo kamen je namontovaná spirálová trubice. Tato trubice se na jednom konci připojí na vodovodní řád a na druhém konci se vyvede do odpadu. Doporučujeme mezi přívod z vodovodu a kamna připojit tak též velice důležitý termostatický ventil s čidlem. Tento ventil je v normální poloze uzavřen. Hned, jakmile teplota vody stoupne nad 95°C se ventil otevře a do ochlazovací smyčky vžene studenou vodu, která touto smyčkou prochází a ochlazuje přetopenou vodu ve výměníku. Ohřátá voda na druhé straně smyčky odtéká do odpadu.

některé internetové obchody a výrobci, ji nazývají také jako „dochlazovací smyčka“

Nevíte si rady a přejete si poradit? Neváhejte nás kontaktovat

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.

Vytisknout stránku

© 2017, EkoFlam s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Ochrana osobních údajů | Prohlášení o přístupnosti | Výměna odkazů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | E-shop vytvořen na Profesionální CMS | XHTML 1.0