X
Produkt byl přidán do objednávky.
Úvod Rady Jak funguje horkovzdušné vytápění

Jak funguje horkovzdušné vytápění

Horkovzdušná krbová kamna BELVALTopíte doma krbovými kamny? Poradíme vám, jak ještě více využít vytvořenou tepelnou energii. Vytápění horkým vzduchem je velmi účinné a přináší vám značné úspory za provoz domácnosti.

Základem je výběr vhodných kamen

Pokud chcete vytápět efektivně a zbytečně neprotopit hodně dřeva, je velmi důležité vybrat krbová kamna nebo krbovou vložku s vysokou účinností. Například kamna HS Flamingo dosahují účinnosti 78,1 %! Dále vybíráme kamna také podle výkonu. Čím více budeme vytápět místností, tím větší musí být výkon kamen nebo krbové vložky. Se stoupajícím výkonem musíte samozřejmě počítat i se vzrůstající spotřebou paliva.

Poznejte princip teplovzdušného vytápění

Horkovzdušné krbové vložky a krbová kamna, pracují na principu cirkulace vzduchu v místnosti. Studený vzduch z místnosti (nebo z venkovních prostor) je ohříván prouděním kolem krbu. Tento horký vzduch, je pak rozváděn do jedné, popřípadě do více okolních místností. Právě podle počtu a velikosti těchto místností určujeme jeden z důležitých parametrů krbové vložky a kamen, výkon.

Horkovzdušné vytápění lze zapojit 2 způsoby:

  • Samotížné vytápění - teplý vzduch stoupá vzhůru bez pomoci ventilátoru jako hnací síly. Používá se zejména v dvoupodlažních domech, kdy vytápí místnosti obou pater. Samotížný systém se používá do maximální výšky 10 metrů a šířky 4 metry.
  • Pro vytápění dalších sousedních místností, kam by se horký vzduch samotíží nedostal, se využívá nucený systém, rozvod za pomocí hnacích ventilátorů. Horkovzdušné vložky a krbová kamna vyhřejí nejen místnost, kde se nachází, ale díky hnacím ventilátorům a rozvodu teplého vzduchu protopí i celý dům.

Navštivte naše stránky detailního nákresu rozvodu teplého vzduchu do přilehlých místností v domě. Dopřejte si doma příjemné teplo!

Rozvody horkého vzduchu po domě:

Zajímá vás horkovzdušné vytápění? Kontaktujte nás!

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.

Vytisknout stránku

© 2017, EkoFlam s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Ochrana osobních údajů | Prohlášení o přístupnosti | Výměna odkazů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | E-shop vytvořen na Profesionální CMS | XHTML 1.0